Hlinsko – Skuteč 3:6 (1:2, 0:0, 2:4).

Branky: Král, Pražan, Matěj Němec – Talácko 3, Zelinka, Pešek, Svoboda.
Nástup do pro obě mužstva důležitého derby měli lepší Hlinečtí, kteří se již po 79 vteřinách hry ujali vedení. Za tři minuty ale kanonýr hostů Talácko vyrovnal a v 17. minutě je poslal Zelinka do vedení. Ve druhé třetině branka nepadla, k vidění byl spíše nelítostný boj se spoustou vyloučených. Skóre se měnilo až ve 44. minutě, kdy v krátkém rozmezí Pešek a Talácko zvýšili na 1:4. Rozhodnuto ale zdaleka nebylo a za tři minuty to bylo zase jen o gól (3:4). Drama pokračovalo a v 53. minutě neproměnil skutečský kapitán Zelinka trestné střílení. Tlak Hlineckých narůstal, nevyrovnali ale ani v závěrečné power play. A naopak 39 vteřin před sirénou rozhodl o výhře Skutče Talácko. V posledních vteřinách ještě zlomení domácí inkasovali pošesté. Dvě kola před koncem tak Hlinsko ztratilo šanci na postup do play off, Skuteč stále „žije“. Vše má na svých hokejkách, bude se pravděpodobně rozhodovat v jejím přímém souboji v Moravské Třebové.

Sestavy – Hlinsko: Picek – Matějíček, Vondráček, Kučera, Martin Němec – Makovský, Král, Pražan – Vašek, Zdražil, Voda – Pánek, Navrátil, Matěj Němec.

Skuteč: Lohmann – Brendl, Kunhart, Hromádko, Štolhof – Valečka, Zelinka, Pešek – Talácko, Kolář, Svoboda – Blaha.

Výběr Pce kraje (ročník 1995) – Chrudim 2:6 (0:1, 1:3, 1:2)

Branky vítězů: Brožek 3, Poulíček 2, Pospíšil.

Na hlavním stadionu ČEZ arény v Pardubicích a před zraky bývalých ligových hokejistů Martince, Landsmana, Procházky a Hemského se odehrálo zajímavé přátelské utkání, v němž měl po celých šedesát minut převahu „hostující“ celek. Oba týmy braly zápas jako přípravu pro svůj nadcházející vrchol sezony (Výběr čeká Olympiáda krajů, Chrudimské play off), rozhodně se ale bylo na co koukat. Za Výběr nastoupila i trojice útočníků soupeře Polák, Bohuněk a Haltuch, kteří se rozhodně ve svižném tempu na ledě neztratili, Bohuněk dokonce orazítkoval tyč.

(rp)