HC Hlinsko - ZH Pardubice 2:7 (1:4, 0:1, 1:2). Branky: Šír, T. Ptáček Křečan 2, Jindřich 2, Procházka, Palaščák, Čapek. Rozhodčí: Kejř Souček, Přichystal. Vyloučení: 6:6, navíc Štěpánek resp. Čapek oba 10 minut za naražení zezadu. Využití: 0:1. Diváci: 130.

První vzájemný souboj rozhodla ze strany domácích tragicky sehraná úvodní dvacetiminutovka. Hlinečtí šli sice v deváté minutě do vedení po průniku Šíra, ale poté zbytečným vylučováním přenechali iniciativu soupeři, který z přesilovky vyrovnal a vzápětí v rozmezí dvou minut otočil stav dvěma góly na 1:3. V 18. pak ještě hosté přidali čtvrtý úspěch.

Po obrátce domácí inkasovali ve 23. minutě gól na 1:5. Jejich přechod do útočné fáze byl nepřesný, pomalý a bez důrazu. Tečkou nad jejich mdlým výkonem byly neproměněné tři přesilovky, čímž naděje na korekci prudce klesla.

V závěrečné třetině již ve 42. nedůslednost Hlineckých potrestala „Závodka" šestým úspěchem, na což po minutě odpověděl T. Ptáček a stav se změnil na 2:6. Následně se domácí dostali opět do role bránícího týmu, a to při dvojnásobném oslabení. V 54. zakončil střelecký koncert hostí Jindřich, který tak stanovil konečný stav 2:7.

Závěrem z webové stránky HC Hlinsko: „Toto mizerné představení nemělo nic společného s nasazením a hrou, kterou domácí předvedli s Moravskou Třebovou. Věřme, že se obraz hry zlepší na pardubickém ledě a ve čtvrtek vyrovnáme sérii. Ostatně nic jiného ani nezbývá, pokud chceme pomýšlet na lepší umístění v soutěži."

Sestavy HC Hlinsko: Gregor (11. L. Černý) Kavalír, Zadina, Spal, Volf, Bureš, Havel, M. Černý, Wasserbauer, Tulis, Štěpánek, T. Ptáček, Šír, Ročárek. ZH Pardubice: Truhlář Palaščák, Fousek, Procházka, Ludvík, Šindler, Čapek, Koblížek, Křečan, M. Šejba, Jindřich, Čermák, J. Šejba, Kubálek.

Čtvrteční odvety se hrají v Pardubicích od 20 hodin, v Lanškrouně začínají o hodinu dříve.

Ve středu se hrálo první finálové utkání krajské ligy mužů mezi HC Choceň a HC Moravská Třebová. V neděli 3. března se měla uskutečnit odveta v Moravské Třebové, která se však odkládá. Chocni v tento termín začíná kvalifikace o II. ligu, a to dalekou cestou až do Nejdku u Karlových Varů. Stejně tak se posune případný čtvrtý zápas play off (10. 3.), kdy Choceňští v domácím zápase přivítají Veselí nad Lužnicí.

Poražení semifinalisté KLM (Chrudim a Litomyšl) se střetnou o 3. místo na dvě utkání. Jelikož se začíná na ledě hůře umístěného týmu po první části, tak se nejprve hraje na ledě Litomyšle (skončila šestá), zatímco Chrudimským patřila čtvrtá příčka. V neděli 3. března první semifinále: Litomyšl Chrudim, odveta bude v neděli 10. března.

JAROMÍR DOLEŽAL