Hlinsko – Světlá nad Sázavou 1:5

Branky: 8. Sobotka (Hron J., Dítě) – 5. Kubát (Žák, Včela P.), 31. Šíma (Dolinský), 38. Včela P. (Včela O.), 49. Žák (Kořínek), 57. Špatenka (Šíma, Blažek). Rozhodčí: Čížek – Zemánek, Schaffer. Vyloučení: 8:7, navíc Zdražil (HLI) 10 min. za zákrok do oblasti hlavy a krku, Včela O. (SVE) 10 min. nesportovní chování. Využití: 1:3. Diváci: 210. Třetiny: 1:1, 0:2, 0:2. Stav série: 0:2.

HC Hlinsko: Saifr (Gregor) – Kunz, Poskočil, Sobotka, Koželuh, Pazdera, Hron P. – Bříza, Dítě, Pražan, Tulis, Zdražil, Chvojka, Králíček, Hron J., Brebera, Plachý, Havel.

HC Světlá nad Sázavou: Zvolánek (Koubský) – Šimka, Svoboda, Fibikar, Včela O., Šíma, Kořínek – Urban, Žák, Štros, Včela P., Dolinský, Doležal Jar., Špatenka, Kubát, Blažek.

Zápas nezačal pro Hlinsko šťastně. Už po pěti minutách se hosté radovali z první branky. Brzy inkasovaný gól však domácí touhu zvítězit nezlomil. Právě naopak. Velkou radost na domácí střídačce tak vyvolalo vyrovnání, které měl na svědomí Sobotka. Více branek se už v první třetině neurodilo.

I v dalších dvou periodách si zápas udržel dvougólový příděl na třetinu. K smutku domácích se však do branky trefovali už pouze hokejisté ze Světlé nad Sázavou. Skóre postupně navýšili Šíma, Petr Včela, Žák a poslední gól přidal Špatenka.

Hlinecké musí mrzet nevyužité příležitosti. Během zápasu třikrát orazítkovali brakovou konstrukci za zády Zvolánka. Staré hokejové pořekadlo však zní „Kdo nevyužije přesilovku pět na tři, nezaslouží si zvítězit" a přesně to se událo i ve středu večer v Hlinsku. Domácí pohrdli dlouhou dvojnásobnou výhodou o dva muže a proti tak zkušenému mančaftu jakým Světlá je každé zaváhání nemilosrdně potrestáno.

Hlinsko ještě nic nevzdává a pokusí se o obrat v sérii, nicméně takový počin by se dal přirovnat k zázraku.