Světlá nad Sázavou - Hlinsko 8:5

Branky: 2. Kubát (Blažek), 6. Urban, 36. Štros (Křišťan, Včela P.), 41. Blažek (Šíma), 43. Kubát (Křišťan, Kořínek), 50. Blažek (Šíma), 56. Dolinský (Kubát, Šíma), 60. Blažek (Včela P.) – 4. Koželuh (Hron, Králíček), 17. Havel (Plachý, Chvojka), 22. Brebera (Sobotka), 52. Koželuh (Chvojka), 55. Chvojka (Havel) Rozhodčí: Čížek – Zemánek, Schaffer. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 349. Třetiny: 2:2, 1:1, 5:2. Stav série: 3:0 – Světlá nad Sázavou postupuje.

HC Hlinsko: Saifr (Gregor) – Kunz, Poskočil, Sobotka, Koželuh, Pazdera – Dítě, Tulis, Zdražil, Chvojka, Králíček, Hron, Brebera, Plachý, Havel.

HC Světlá nad Sázavou: Koubský (22. Zvolánek) – Šimka, Svoboda, O. Včela, Šíma, Kořínek, Fibikar – Urban, Blažek, Štros, R. Křišťan, Dušátko, P. Včela, Dolinský, Jar. Doležal, Kubát.

Začátek utkání vyšel lépe domácím. Už ve druhé minutě otevřel skóre Kubát. S rychlou odpovědí však přispěchal už po minutě Koželuh po nahrávce Hrona. Od vyrovnávací branky se na další přesný zásah čekalo znovu pouze dvě minuty. Vedení vrátil domácím Urban. V třetině bohaté na branky se ještě trefil hlinecký Havel po spolupráci Chvojky a Plachého.

Zatímco nástup do první třetiny patři domácím, tu druhou začali, jak nejlépe mohli Hlinečtí. Uběhly pouze dvě minuty a hosté šli poprvé v utkání do vedení. Na střelu Brebery byl brankář Koutský krátký. Inkasovanou brankou se gólman Sklářů i rozloučil se zápasem. V 22. minutě se totiž do domácí klece postavil náhradník Zvolánek. Přestřelka pokračovala i nadále a ve 36. minutě už bylo znovu vyrovnáno – 3:3.

Nerozhodný stav vydržel až do závěrečné periody. Tu však naprosto ovládli Skláři. V rozmezí dvou minut se dvakrát trefili. V 50. minutě přidal šestou branku domácích Blažek a zdálo se být rozhodnuto. Jiskru naděje vykřesaly dva slepené góly Koželuha a Chvojky – 6:5. Jenže jednogólovou ztrátu udrželi Hlinečtí pouze minutu. Poté skončil za zády Saifra střelecký pokus Dolínského a na ten již hosté odpovědět nedokázali. Naopak při hře bez brankáře inkasovali poosmé, když se trefil Blažek. Hlinecká cesta play off končí už na první překážce. Horses se přesouvají do bojů o Pohár Vladimíra Martince.