Jako podle hodně špatného scénáře hrají chrudimští hokejisté svá poslední utkání v KLM. Základem je nechat soupeře co nejdříve vstřelit branku, někdy i dvě nebo tři a následně spálit asi tak deset stoprocentních šancí. Poté pod sílící frustrací z bídné produktivity vyrobit chybu, kterou soupeř překvapivě nepohrdne, odskočí a pak už jen v klidu sleduje, kolik času a prostoru mu chrudimští hráči dávají k tomu, aby si v klidu dokráčel pro pohodové vítězství. Výsledkem je dalších osm inkasovaných branek oproti jediné vstřelené. Skóre z posledních pěti zápasů je tak pro Chrudim hrozivé 12:31, a to není před blížícím se play off vizitka zrovna lichotivá.

Od posledního místa chrudimské zachraňuje jen ještě větší nemohoucnost Hlinska. To přidalo další porážku do své sbírky, tentokrát v Moravské Třebové. Hlinečtí tak zaokrouhlili svou černou sérii už na deset prohraných zápasů v řadě.

Choceň – Chrudim 8:1

V první třetině se hrál pohledný rychlý hokej s šancemi na obou stranách, které hlavně na té domácí začaly přibývat poté co se Choceň ujala vedení. Hosté ještě dvakrát inkasovali než se sami prosadili. Puk se z hole Ondřeje Poláka po odrazu od branky a domácího gólmana s velkým štěstím došoural až za brankovou čáru.

Chrudimské branka povzbudila a téměř polovinu druhé třetiny nepustili Choceň před Amenta a sami se snažili o snížení. Jenže zůstalo jen u šancí a ve 33. minutě přišel rozhodující moment zápasu. Rozhodčí Barek po delší poradě s čárovými vyloučil Jana Poláka, aby k němu za dalších šest sekund poslal Haltucha a Choceň s dlouhou dvojnásobnou výhodou naložila dokonale. Dva góly daly domácím dostatečný klid na to, aby s přehledem dokráčeli za tříbodovým ziskem a tím si pravděpodobně zajistili čtvrtou příčku tabulky.

HC Chrudim: Ament – Burkoň, Pilař, Seidler, Turčáni, Machač – Jiří Polák, Kopečný, Jan Polák, Dobiáš, Novotný, Haltuch, Novák, Karásek, Brožek, Koreček, Plch, Štěpánek, O. Polák.

M. Třebová – Hlinsko 5:2

Hlinsko začalo první třetinu hodně vlažně, sice si ještě v první minutě vypracovalo gólovou příležitost, ale brankář domácích byl namístě. Od druhé minuty se však hráči domácího Slovanu zakousli do soupeře hodně silně a už nepustili. Výsledkem toho byli branky Kutmona, Ministra a Čikla. Až v 16. minutě se do hry dostali i Hlinečtí a dokázali alespoň lehce korigovat stav, když se trefil J. Plachý – 3:1. Jenže ještě před sirénou ohlašující konec první třetiny byl náskok domácích znovu třígólový, když se ve vlastním oslabení trefil Řehulka.

S nadějemi Hlineckých to tedy po první části vypadalo nedobře. Jiskřičku naděje vykřesal v 34. minut Dítě, který vstřelil druhý gól Hlinska. Branka na 4:2 vlila hostům krev do žil. Následující minuty zavřeli hráče Třebové v jejich pásmu a před brankou domácího brankáře Štefla to byl jeden velký kolotoč. Nicméně gól z toho Hlinečtí nevytěžili. Nejblíže byl Plachý, ale jeho střela jen rozezvučela brankovou konstrukci.

Zlepšeným výkonem se hosté prezentovali i ve třetí části, ale gólově se prosadil jen Aulehla, který pečetil vítězství Moravské Třebové na konečných 5:2.

HC Hlinsko: Saifr – Kunz, Poskočil, Sobotka, Koželuh, P. Hron, Bříza, Dítě, Tulis, Zdražil, Chvojka, Králíček,J. Hron, Brebera, Plachý, Havel.