Hlinsko si díky odstoupení Světlé zahraje play off

Chrudim – Hokej dospělých v Pardubickém kraji „pláče“.

8.2.2011

Ilustrační fotoFoto: Radek Pavlík

Tak lze usuzovat poté, co kvalifikaci o II. ligu odmítl předpokládaný vítěz krajské ligy mužů po první a druhé části (Světlá) a ani tým na druhém místě (M. Třebová) neprojevil o účast v kvalifikaci zájem. Znamená to, že v ní nebude Pardubický kraj zastoupen.

Další „bomba“ přišla dne 4. února, kdy oznámil HC Světlá nad Sázavou rozhodnutí Výkonného výboru odhlásit ze soutěže družstvo mužů po druhé části soutěže a nezúčastnit se play off. Taková situace výrazně zasáhla do rozehrané soutěže. Na základě následného hlasování klubů a snahy řídicího orgánu minimalizovat dopad odstoupení Světlé n. S. na odsouhlasený herní systém KLM pro ročník 2010/11 byla vybrána ze tří možností vybrána alternativa č. 2 - play off s posunutím pořadí týmů. HC Sp. Choceň soutěž končí na 5. místě, HC Světlá n. S. na 6. místě. V play off se utkají dvojice M. Třebová –Hlinsko a Litomyšl – Chrudim B.

KRAJSKÁ LIGA

Světlá – Chrudim B 3:2 (0:0, 3:0, 0:2).

Branky: Dolinský, Krajíček, P. Včela – Novotný, Formánek.

Hosté se čtyřmi juniory v sestavě se rozloučili ve Světlé s kompletním lídrem tabulky, který končí předčasně boje v krajské lize mužů. Chrudimští v derniéře nadstavbové části sudá - lichá podali bojovný a disciplinovaný výkon, bohužel za 40 minut hry se střelecky neprosadili.
Na gól čekalo 320 diváků do 28. minuty, kdy Dolinský poslal „skláře“ do vedení. Ve 36. Světlá využila početní výhodu, když obrana hostí kapitulovala po střele Krajíčka. Povzbuzeni druhým úspěchem se domácí prosadili před druhou přestávkou ještě v 39. minutě. Petr Včela za spolupráce Krajíčka a Žáka stanovil po 40 minutách stav 3:0.

Závěrečná dvacetiminutovka přinesla opět dobrou hru hostí, kteří dokázali vstřelit dva góly, ale na remízu už nedosáhli. Ve 45. z přesilovky Novotný (Plch) 3:1 a v 52. Formánek z přihrávky Slavíka stanovil konečných 3:2. Chrudim B: Ament (31. Dundáček) – Vích, Formánek, Novotný, Budinský, Sýkora, Šlemenda – Plch, Novák, Bartoníček – Langr, Schweinfurter, Kišš – Holub, Polák, Slavík – Dvořák, Turčani.

Hlinsko – Choceň 6:4 (2:1, 1:2, 3:1).

Branky: Šuvara a Zadina 2, Spal, Kavalír – Procházka 2, Krejza, Schejbal.

Poslední utkání druhé části soutěže sudá - lichá s posledním celkem tabulky Hlinečtí v Olšinkách celkem v pohodě vyhráli. I když prakticky o nic nešlo, mělo utkání svůj náboj. Soupeř nechtěl dát svoji kůži zadarmo, o čemž svědčil vítězný souboj Štěpánka s drzým juniorem Procházkou. Domácí začali aktivně a usadili se v úvodu ve třetině soupeře, ale tlak nebyl korunován úspěchem. Toho využili Choceňští a z brejku v 6. minutě otevřel skóre Krejza – 0:1. V 10. minutě obránce Spal obkroužil hostující svatyni a z těžkého úhlu vyrovnal na 1:1. Domácí poté ovládli hru a ve 20. minutě zvýšil na 2:1 Šuvara po buly Kavalíra.

Ve druhé třetině pokračoval tlak domácích a ve 24. minutě přidali třetí branku podobnou navlas té druhé. Kavalír opět vyhrál buly a Šuvara tečoval puk do sítě – 3:1. Třicátá minuta přinesla nepříjemné a bolestivé zranění Michalu Slámovi v podobě vyhozeného kolene. Ve 34. minutě soupeř využil přesilovku a snížil na 3:2 po střele od modré čáry. Za pouhých 20 vteřin pak bylo „slepeným“ gólem srovnáno.

Do třetí třetiny měli opět lepší nástup Hlinečtí. Po 22 vteřinách soupeře zamkli ve třetině a volný Kavalír u tyče Saidlovy branky po střílené přihrávce od Šuvary upravil tečí na 4:3. Ve 44. minutě předvedl výborný zákrok obránce Černý při protiútoku dvou hráčů. V 52. minutě z přesilové hry zvýšilo Hlinsko na 5:3, když Havel přihrál před branku Zadinovi. Ten se trefil i podruhé za sebou v 57. minutě po prudké přihrávce Tulise – 6:3. Soupeř stihl ještě korigovat na 6:4 v téže minutě, ale to bylo z jeho strany všechno. Hlinsko: Gregor - Kavalír, Šuvara, Bureš, Tulis, Štěpánek, Ptáček, Hudec, Zadina, Spal, Paseka, Volf, Havel, Michal Sláma, Jícha, Wasserbauer.

KRAJSKÁ SOUTĚŽ

Polička – Skuteč 5:4 (3:0, 0:3, 2:1).

Branky: 6. a 19. Krajíček, 17. Švejda, 42. Vápeník, 50. Kubát – 36. a 45. Lígr, 22. Hladík, 38. Klement.

Ani v posledním utkání základní části KSM nedokázala Skuteč sebrat vedoucí Poličce ani bod. Domácí vstoupili do utkání aktivněji a vytvořili si řadu šancí. V 6. minutě Krajíček otevřel skóre. Hostující obrana další akce soupeře s potížemi odvracela, další góly inkasovala v závěru třetiny. V 17. minutě Švejda zvýšil na 2:0 a za dvě minuty se trefil opět Krajíček.

Druhá třetina už nabídla vyrovnanější hokej. Hosté ve 22. minutě snížili Hladíkem, kterého do brejku vyslal Komárek – 3:1. Ve 36. minutě Komárek našel před brankou Hladíka, jeho teč dokázal gólman vykopnout, ovšem na bombu Ligra už neměl – 3:2. Ve 38. minutě se rozjel Ondráček, který sice nedokázal přesně zakončit, ale odražený puk už Klement trefil mezi betony a bylo srovnáno 3.3.

Ve třetí třetině se domácí ujali ve 42. minutě po trefě Vápeníka vedení 4:3, ale ve 45. minutě stačil Lígr ještě vyrovnat. Ovšem na gól Kubáta z 50. minuty už hosté odpovědět nedokázali. Skuteč: Kukla - Brdička, Brendl, Netolický, Nevečeřal, Tocháček, Klusoň, Špilar, Komárek, Ligr, Hladík, Čejgl, Souček, Ondráček, Herynek, Pražan, Klement.

(dom, pn)

8.2.2011 VSTUP DO DISKUSE
Fotografie, která se stane symbolem letošních voleb.

Lidé jedli hamburgery, čímž pomáhali malé Markétce

Horka – Provozovatel soukromého klubu v Horce u Chrudimi Jiří Burkoň uspořádal v sobotu akci Burgrujeme pro Markétku, která měla pomoci rodičům zdravotně postižené dívenky k vybudování bezbariérové koupelny.

Čeká nás obtížné sestavování vlády i test kvality demokracie

/KOMENTÁŘ/ - Mají tradiční politické strany budoucnost? To je otázka, která se při pohledu na výsledky letošních parlamentních voleb velmi silně vnucuje. Hnutí ANO, Okamurova SPD a KSČM – tedy skupiny, které se více či méně definují jako antisystémové – získaly v Pardubickém kraji téměř 49 procent hlasů a obsadí šest z deseti mandátů.

Fotbalová Chrudim udeřila v závěru

Chrudim - Česká fotbalová liga s trojicí východočeských týmů pokračovala 13. hraným kolem. Fotbalisté Chrudimi vyhráli díky dvěma gólům ze závěrečných minut v Brozanech a dál vedou tabulku.