Platilo však „Můj dům, můj hrad“. V této sezoně oba celky vyhrály své souboje na domácích stadionech. Hlinečtí bojovali ze všech sil a výsledek se dostavil, ve velice vyrovnaném utkání, kdy nerozhodlo prodloužení uspěli v individuálních dovednostech rozhodly nájezdy, kdy domácí gólman Gregor kryl všechny pokusy hostů a dva domácí střelci překonali Saidla Pazourek a Sobotka.

Hlinečtí měli velice dobrý vstup do utkání, aktivní napadání soupeře přineslo branku již po pětadvaceti vteřinách hry Poskočil uvolnil na křídle Velínského, který se natlačil až před branku. Pokus Sajdl kryl, ale nestačil již na rychlou rozehrávku zpoza branky, kterou Chvojka hbitě poslal za jeho záda 1:0. Dítě pak nahrál Havlovi, který projel mezi beky Kohoutů jako nůž máslem a nezastavil ho ani brankář Saidl 2:0.

Hosté přidali na tempu. Dvojnásobné vyloučení ve 23. minutě znamenalo, že se soupeř dostal do hry a samozřejmě jsme za chyby museli za minutu nato zaplatit. Zámek Kohoutů využil Škvor a přesnou střelou k tyči vyrovnal na 2:2. Hosté chytili druhý dech a hned ve 26. minutě mohl skórovat Vlček. Prudkou střelu však kryl Gregor. Hosté hrozili nebezpečně rychlým přechodem do protiútoku a zejména Moučka připravoval spoluhráčům velké šance.

V polovině utkání přihrál na levou stranu Křečanovi, který ujel všem a šanci dokázal proměnit střelou pod horní tyč 2:3. Brebera díky důslednému napadání vybojoval puk u zadního mantinelu, přihrál před branku, kde se nejlépe zorientoval Králiček a střelou přes hráče překonal brankáře hostí a srovnal na 3:3.

Skóre se pak dvakrát otočilo nejprve šli domácí do vedení, ale hosté to tak nenechali dlouho a zase srovnali. Hron v 52. minutě vjel do třetiny a z jeho tandemu přihrál Dítě do stoprocentní šance Havlovi a Hlinsko zase vedlo. Jenže Kohouti dokázali srovnat. V prodloužení měli více ze hry domácí. Oba gólmani drželi své týmy! Musely rozhodnout nájezdy, ve kterých uspěli domácí. Za domácí proměnil hned první nájezd Pazourek, neproměnili Dítě a Beneš. Pak proměnil Sobotka a protože Česká Třebová neproměnila nic, bod navíc patřil domácím.

Trenér Hlinska Dušan Schweinfurter: „Věděli jsme,že budeme hrát proti soupeři, kterému to v posledních zápasech střílí. Něco jsme si k tomu řekli před utkáním a první třetinu jsme odehráli slušně. Ve druhé části soupeř přidal a odskočil na jeden gól.Vyrovnání naštěstí netrvalo dlouho. Do třetí části jsme nastupovali s cílem vyhrát. Musím opět pochválit celý tým za to, že i když se v určité části zápasu tolik nedaří, dokáže se zvednout a soupeře přetlačit.

HC Horses Hlinsko - HC Kohouti Česká Třebová 6:5 SN (2:1, 2:2, 1:2 0:0) SN 1:0
Branky: Chvojka, Havel 2, Králiček, Beneš, rozhodující nájezd Pazourek Vlček, Škvor, Křečan, Fúzik, Hemský. 
Hlinsko: Gregor - Sobotka, Beneš, Fink, Poskočil, Pazdera, Brázda Pazourek, Chvojka, Velínský, Havel, Hron, Dítě, Zdražil, Tulis,Králíček, Brebera.

Č. Třebová: Saidl - Pražák, Škvor, Cik, Jindřich, Křečan, Hemský, Pejcha, Vlček, Moučka, Fúzik, Prachař, Šimončič, Šejba, Knytl, Voženílek. Vyloučení: 8:8. Rozhodčí: Škorpil Gregar, Teplý. Radek Chlada