HC Hlinsko - HC Slovan Moravská Třebová 3:4 (1:1, 1:1, 1:2). Branky: Kavalír 2, Bláha Faltus, Stráněl, Řehulka, Rak. Rozhodčí: Barek Padevět, Louda. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. Diváci: 120.

Ztráta vyhraného zápasu dvě minuty před koncem závěrečné části znamená, že i přes případné vítězství v sobotu na pardubickém ledě již postup do play off není v rukou hlineckých hokejistů. Po opatrném začátku se dostal v šesté minutě do šance Tulis, ale v koncovce nebyl úspěšný. Z následného protiútoku však soupeř trestal, když z přihrávky Kutmona zamířil přesně Faltus 0:1. V deváté minutě se Hlinečtí ubránili přesilovce, Malý vychytal šance Slovanu. Domácí pak mohli stav srovnat, ale Sobotkovu střelu zastavila tyč. Hlinečtí se dočkali vyrovnání v 18., kdy při přesilovce trefil Kavalír růžek Přikrylovy branky 1:1. Hlinsko mohlo jít do vedení, ale Šuvarův projektil mířil opět jen do tyče. Sobotkovo vyloučení se přeneslo do druhé třetiny, Malý v těchto chvílích držel svůj tým stále ve hře.

Ve 26. Šuvara z brejku mířil pouze mimo tři tyče. Ve 31. domácí obrana nechala před Malým tři hráče soupeře, naštěstí závěrečná střela šla rovněž mimo branku. Hlinečtí nevyužili početní výhodu od 32. minuty, ale z vytvořeného tlaku ve 36. šli do vedení, které po asistenci Bureše zařídil Bláha 2:1. Ve 39. další hrubice Hlinska znamenala, že najíždějící útočník Stráněl z druhé vlny dvaadvacet vteřin před závěrem srovnal na 2:2.

Závěrečné dějství začalo chybou hlineckého obránce po kterém následoval samostatný nájezd. Malý však šanci hostí zlikvidoval. Ve 47. chyboval i Slovan, Šuvara přihrál Kavalírovi, který poslal svůj tým podruhé do vedení 3:2. Pak ještě Šuvara v 52. gólovku nevyužil, když jeho pokus o zvýšení skóre vytěsnil brankář Přikryl svým betonem. Navíc v 56. se do velké šance dostali Šuvara s Kavalírem, ale rozhodující teč šla nad tyčku branky Slovanu.

V 59. se domácí bránili tlaku hostí, bohužel vyhozený puk za plexisklo znamenal pro domácí dvouminutový trest, který Řehulka okamžitě po dvaceti vteřinách potrestal 3:3. Hosté využili nekoncentrovanosti Hlinska bleskurychle znovu. V čase 59:07 vyšachovanou domácí obranu potrestal Rak 3:4. Krátká power play domácích již na výsledku nic nezměnila, a ti tak museli vypít kalich hořkosti až do dna.

Sestava HC Hlinsko: Malý Spal, Koželuh, Wasserbauer, Sobotka, Vondráček, Makovský Bureš, Šuvara, Šulc, Kavalír, Havelka, Bláha, Štěpánek, Tulis.

HC Skuteč - ZH Pardubice 5:10 (0:2, 1:5, 4:3). Rozhodčí: Sedlák Kalus, Motýl. Online přenos ze Skutče byl na webové stránce KSLH bezpředmětný, na webových stránkách obou klubů druhý den žádná zpráva, pouze zveřejněna sestava HC Skuteč: A. Herynek (Lohmann) Netolický, Zdražil, L. Kusý, Pražan, Hladík Škop, Štursa, Vágner, Klusoň, Pešek Komárek, Kunc, Tomin.

Poslední, nedělní 25. kolo svede spolu tyto dvojice: Chrudim Chotěboř (17), Světlá Skuteč, ZH Pardubice Hlinsko (již v sobotu), Litomyšl Choceň, Česká Třebová Polička, Moravská Třebová Ledeč.