Hradec Králové - Chrudim 3:2 PP

Úvodní třetina nabídla hokej, jaký se na derby sluší a patří. Šance se střídaly na obou stranách, diváci se dočkali i dvou branek. Obě padly ve 12. minutě a dělilo je od sebe pouhých deset vteřin. Za domácí otevřel skóre přesnou střelou Hruška, ale sotva utichla hradecká radost, na druhé straně bleskově vyrovnal Beránek. Skóre mohlo již v prvních dvaceti minutách být i vyšší, ale ve svých šancích neuspěli Kadlec ani na druhé straně Žák.

Prostřední část již tolik vzruchu nenabídla. Oba celky se za smírného stavu soustředily na defenzivu. V útoku byli nebezpečnější chrudimští hokejisté, a to zejména jejich elitní formace tažená zkušeným forvardem Martincem. Po střele Suchého ze 27. minuty zachránilo Luňáka od kapitulace břevno. V nájezdu 2 na 1 o chvíli později ztroskotal na hradeckém brankáři také Zadina. Stav 1:1 trval.

V závěrečném dějství pokračovalo čekání na gól. Ten padl až v 50. minutě, kdy na trestné lavici seděl hostující Zohorna a Volráb zblízka přehodil Němcův beton – 2:1. Chrudimi se však i podruhé podařilo vyrovnat. V 57. min. se o to postaral Šafařík.

Utkání dospělo do prodloužení. Rozhodnutí padlo v polovině jeho čtvrté minuty, kdy zápas ukončil úspěšnou dorážkou Volráb.

Fakta – branky a asistence: 12. Hruška (Burián), 50. Volráb (Hendrich, Burián), 64. Volráb (Hruška) – 12. Beránek (Stavenský), 57. Šafařík (Bělohlávek). Rozhodčí: Petružálek – Padevět, Prchal. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 1643. Třetiny: 1:1, 0:0, 1:1 – 0:0. HC VCES Hradec Králové: Luňák – Táborský, Karlíček, Burián, Hendrich, Zápotočný, L. Filip, Vojta, Pazdera – Fořt, Roubík, Kadlec – Hruška, Volráb, Nedorost – Pavel Suchý, M. Filip, Moskal – Luštinec, Kubišta, Jindřich. HC Chrudim: Němec – Toužimský, Vágner, Vyskočil, M. Šeda, Petr Suchý, Šafařík, Zukal, Fejgl – Zadina, Martinec, Žák – Valko, Zohorna, J. Šeda – Stavenský, Beránek, Bělohlávek – Klejna, Semorád.

1. hokejová liga - 42. kolo:

HC Olomouc – Benátky n. J. 1:2 po prodl. (0:1, 1:0, 0:0 – 0:1). Branky a nahrávky: 32. Žajgla (Mikel)- 13. Kopic (Gajda), 65. Kolmann (Kolafa). Rozhodčí: Pešina – Rittich, Skopal. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 650. Olomouc: Žigárdy – Ministr, Smejkal, Slížek, Brančík, Paška, Řípa, Davídek, Ondrušek, Zbořil, Kříž, Vyrůbalík, Nedbálek, Sršeň, Ostrčil, Vlk, Bartoň, Mikšan, Žajgla, Mikel. Benátky n. J.: Stejskal – Hrach, Kolafa, Lukáč, Pavlů, Cunik, Kolmann, Gajda, Víšek, Urban, Konečný, Kopic, Skořepa, Weiss, Pabiška, Špaček, Nevyhoštěný, Procházka, Jech, Tondr.

Poruba – Most 2:1 (0:0, 0:1, 2:0). Branky: 42. Najdek (Vnenk, Ovšák), 46. Červenka (Zdeněk, Najdek) – 40. Vrtek (O. Poživil). Rozhodčí: Skoupý – Machálek, Škach. Vyloučení: 7:7, navíc Vnenk (P) a O. Poživil (M) 10 minut. Využití: 1:1. Poruba: Štefl – Ovšák, Vnenk, J. Suchý, J. Tesařík, Vajda, Rangl, A. Falter, Palík – Červenka, Najdek, Zdeněk – Domian, R. Hubáček, Bartoš – J. Káňa, Rehuš, Szturc – Gelačák, I. Mocek, Šedivý. Trenér: Kamil Kašťák. Most: Závorka – Charousek, Hlubuček, O. Poživil, Gýna, Schmidt, Černý – Bednařík, Budinský, Zima – Havlůj, Nedrda, Urban – Vrtek, Jakub Bauer, Jan Bauer – Šinkovič, Salač, Mach – Sláma. Trenér: Jan Neliba.

Chomutov – Dukla Jihlava 3:2 po s. n. (1:1, 0:0, 1:1 – 0:0). Branky a nahrávky: 17. Grof (Eiselt, Míka), 42. Mikšovic (Jeslínek), rozhodující nájezd Hlinka – 14. Andersons (Hodek), 57. Hodek (Man). Rozhodčí: Hrubý, Mašek, Hynčica. Vyloučení 4:6. Využití 1:1. Diváci: 1079. Chomutov: Lundell – Ťupa, Grof, Nikolov, Bombic, Pulpán, Trefný, Všetečka – Eiselt, Hlinka, Míka, Domin, Mikšovic, Tauš, Jíra, Malát, Hašek, Jeslínek, Fábry, Skořepa. Jihlava: Novotný – Malena, Martinka, Ficenc, Andersons, Novák, Kašpar, Zelený, Man, Hradecký, Hodek, Říha, Mareš, Bezděk, Hanzal, Zeman, Hrbatý, Krupka, Jonáš.

Třebíč – Beroun 3:1 (1:0, 1:1, 1:0). Branky a nahrávky: 1. Zahradník (Čech, Obdržálek), 37. Burian V. (Nahodil, Stejskal), 54. Zahradník (Hrbáček) – 32. Vlček (Kupec, Jeřábek). Rozhodčí: Jebavý. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 1140. Třebíč: Lev – Hrbáček, Havran, Sedláček, Kaláb, Sláma, Bulička, Koktan – Čech, Zahradník, Obdržálek – Burian V., Nahodil, Stejskal – Pšurný R., Barus, Sojčík, Přibyl, Staněk, Vrba – Vítek. Beroun: Altrichter – Braniš, Martinec, Mazanec, Malý, Vaněček, Nedvěd, Jeřábek, Martinec – Tvrzník, Horčička, Novotný – Kupec, Stieler, Pavel – Besonov, Kica, Vlček – Skarajda, Křesťan.

Kadaň – HC Kometa Brno 4:5 po s. n. (1:1, 1:1, 2:2 – 0:0). Branky a nahrávky: 1. Šíp (Szakal, Balázs), 32. Polanský (Chyba, Rudovský), 43. Balázs (Boušek, Šíp), 54. Fink (Gombár) – 14. Kostourek (David), 26. Kostourek, 53. Padělek (Vondráček, Polodna), 60. Polodna (Vondráček, Křetínský), rozh. nájezd Sedlák. Rozhodčí: Dvořák – Rozlílek, Sichrovský. Vyloučení:5:5. Využití: 0:2. Kadaň: Hanuljak – Szakal, Chmelíř, Revay, Višňák, Mašek, Kloz, Pospíšil – Boušek, Šíp, Balázs – Polanský, Fink, Gombár – Rudovský, Zika, Chyba – Ton, Rybecký – Freiberg.Trenér: M. Černý. Kometa Brno: Hylák – Zubíček, Lhotský, Morava, Křetínský, Houdek, David, Kempný – Polodna, Padělek, Haluza, Vondráček, Liščák, Sedlák, Brabenec, Kostourek, Černý, Klimt, Švagrovský.

Havlíčkův Brod – Vrchlabí 3:6 (1:3, 1:2, 1:1). Branky a asistence: 8. Třetina (Kubeš, A. Jelínek), 37. Endál (Kubeš), 52. Kubeš (Třetina) – 2. Rusnák (Galvas, Krupka), 14. Beck (Pajič, Chaloupka), 16. Kříž (Látal), 27. Mikšovský (Divíšek), 36. Galvas (Beck), 51. Beck (Matějíček, Pajič). Rozhodčí: Kočí – Kašík, Trunečka. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:3. Havlíčkův Brod: Suchan (16. Opršal) – Vyhlídal, Jebavý, Borůvka, Soldán, A. Jelínek, Šulc, Pavlík, D. Rusnák – Endál, Kubeš, Kachlík – Křišťan, Čermák, Dušátko – Stromko, Vojtěch Němec – Třetina, Varga, Ondráček – Kraučuk. Vrchlabí: Ševčík – Matějíček, Chaloupka, Chatrnúch, Štrach, Galvas, Bendík, Jaroměřský – Rapáč, Pajič, Beck – Krupka, Rusnák, Gengel – Gajovský, Kříž, Látal – Mikšovský, Divíšek, Andres – Hruška.

Ústí – Havířov 3:1 (1:1, 2:0, 0:0). Branky a nahrávky: 7. Heřman (Bolf, Špirko), 21. Hovorka (Heřman), 40. Šagát (Dragoun) – 14. Brynecký (Kolarz). Rozhodčí: Zubzanda – Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 5:11, navíc Tůma (Ú) a Michal Novák (H) do konce, Sklenička (Ú) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 2139. Ústí: Salfický – Bolf, Tůma, Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman – Hovorka, Špirko, Heřman – Šagát, Dragoun, Sklenička – Havlíček, Hanzl, Pazourek – M. Novák, Čaloun, Šaffer. Trenér: Hořava. Havířov: Čech – Štefanka, Hegegy, Evan, Lašek, Kolarz, Klimeš, Michal Novák, Lukačovič – Seman, Vala, Kotásek – Pavelek, Piecha, Přeučil – Sikora, Zeliska, Brynecký – Haas, Maruna, Říčka. Trenér: Kaňkovský.

Program 43. kola: sobota 17. ledna - 17.00: Kometa Brno – Havl. Brod, Benátky n. J. – Kadaň, Beroun – Olomouc, Poruba – Havířov; 17.30: Dukla Jihlava – Ústí, Most – Třebíč; 18.00: Chrudim – Chomutov, Vrchlabí – Hradec Králové.