Chrudim – Havířov 2:1 po SN

Zápas začal se čtyřicetiminutovým zpožděním, protože rozhodčí uvízli v dopravní zácpě v Praze. První třetina přinesla vcelku vyrovnaný hokej, mírně navrch měli Slezané, kteří toužili Chrudimi oplatit porážku z prvního vzájemného utkání 6:8. Oba brankáři však předvedli několik pozorných zákroků, takže se skóre neměnilo.

Druhá část začala pro Východočechy šokem, neboť již po 36 vteřinách se trefil z kruhů Vala – 0:1. Ve 24. minutě mohlo být ještě hůře, ale další gól Havířova neplatil pro postavení Valy v brankovišti.

Drtivý nástup Chrudimě do závěrečné třetiny byl korunován ve 46. minutě vyrovnávacím gólem Žáka při přesilovce. Přes velký nápor domácích dospěl zápas do prodloužení a do samostatných nájezdů, v nichž zajistil dva body pro Chrudim Valko.

Fakta – branky: asisitence: 46. Žák (Martinec, Zadina), 66. Valko (rozhodující nájezd) – 21. Vala (Velecký). Rozhodčí: Zubzajda – Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. Diváci: 720. Třetiny: 0:1, 0:1, 1:0 – 0:0, 1:0. HC Chrudim: Němec – Toužimský, Kolář, vyskočil, Vágner, Suchý, Šafařík, Daňo, Kuncl – Zadina, Martinec, Žák – Valko, Král, J. Šeda – Bláha, Zohorna, Bělohlávek – Polák, Beránek, Semorád. HC Havířov Panters: Čech – Kolarz, Lukačovič, Lojek, Evan, Novák, Huhto, Hegegy, Lašek – Seman, Vala, Velecký – Sikora, Piecha, Kotásek – Brynecký, Hampl, Přeučil – Klimša, Daneček, Říčka.

1. hokejová liga -27. kolo:

HC Olomouc – Benátky n. J. 4:3 (1:1, 3:0, 0:2). Branky a nahrávky: 9. Mikel (Ministr, Smejkal), 21. Davídek, 37. Ministr (Brančík, Smejkal), 38. Smejkal (Ministr, Řípa) – 4. Drábek (Vantuch , Dušek), 45. Nevyhoštěný (Drábek), 47. Drábek (Kopic). Rozhodčí: Kočí – Machálek, Škach. Vyloučení: 4:10. Využití: 3:1. Diváci: 500. Olomouc: Kameš – Ministr, Smejkal, Luňák, Čuřík, Brančík, Řípa, Davídek, Ondrušek, Zbořil, Janáček, Kříž, Sakrajda, Nedbálek, Ostrčil, Bartoň, Štach, Žajgla, Mikel. Trenéři Petr Vlk a Petr Fiala. Benátky n. J.: Stejskal – Drábek, Kajínek, Lukáč, Pavlů, Tondr, Kolmann, Hrach, Procházka, Dušek, Vantuch, Kopic, Skořepa, Weiss, Pabiška, Bárta, Nevyhoštěný, Hruška, Havel, Jech. Trenéři Vladimír Čermák a Luděk Škaloud.

Most – Poruba 5:2 (2:0, 0:1, 3:1). Branky a nahrávky: 7. Budínský (Stříteský), 10. Šinkovič (Černý), 52. Böhm (Vrtek), 56. Machulda (Poživil, Stříteský), 60. Havlůj (Vrtek) – 25. Mikula (Vnenk), 55. Gelačák (Strapáč). Rozhodčí: Smitka – Špringl, Arazimová. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Most: Sáblík – Poživil, Stříteský, Charousek, Hlubuček, Grof, Černý, Lomička, Schmid – Havlůj, Machulda, Urban – Šinkovič, Budínský, Bauer – Nekvinda, Vrtek, Nedrda – Mach, Böhm. Poruba: Iláš – Ovšák, Vajda, Suchý, Vnenk, Palík, Tesařík, Hartmann, Buček – Pavelek, Najdek, Zdeněk – Gelačák, Strapáč, Mikula – Červenka, Ivan, Holuša – Jelšík, Rehuš, Kolařík.

Chomutov – Třebíč 3:2 po s. n. (1:0, 0:1, 1:1 – 0:0). Branky a nahrávky: 1. Toivonen (Jíra, Tauš), 45. Jeslínek (Pulpán, Gombár), sam. nájezd. Míka – 40. Obdržálek, 53. Čech (Zahradník, Trončinský). Rozhodčí: Jebavý – Bertlík, Koskuba . Vyloučení: 6:7, navíc Jíra a Toivonen oba 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1128. Chomutov: Lundell – Chmelíř, Puplán, Nikolov, Toivonen, Revay, Bombic, Trefný, Všetečka – Gombár, Mužík, Míka, Mikšovic, Tauš, Jíra, Malát, Hašek, Jeslínek, Fábry, Domin, Stehlík. Třebíč: Fiala – Hrbáček, Trončinský, Flamik, Kaláb, Sedláček, Havran, Sláma, Bulička – Čech, Zahradník, Vrba, Burian, Nahodil, Stejskal, Sojčík, Rákos, Staněk, Přibyl, Obdržálek, Burian

Hradec Králové – Vrchlabí 2:5 (2:0, 0:1, 0:4). Branky a nahrávky: 10. Kadlec (Roubík), 13. Hruška (Koudelka), – 30. Gajovský (Nouza, Matějíček), 42. Látal (Vála), 43. Pajič (Bendík), 44. Pajič (Beck), 58. Gajovský (Nouza, Chatrnúch). Rozhodčí: Šír – Jureček, Pala. Diváci: 2250. Hr. Králové: Koutský – Filip, Karlíček, Táborský, Hendrich, Pazdera, Zukal, Březina P., Sláma – Fořt, Roubík, Kadlec, Hruška, Koudelka, Nedorost, Luštinec, Filip, Suchý, Ulehla, Březina O., Berger. Vrchlabí: Šťůrala – Matějíček, Bendík, Chatrnúch, Chaloupka, Galvas, Vála, Jaroměřský – Nouza, Pajič, Beck, Fiedler, Krupka, Rusnák, Konečný, Kříž, Látal, Horčička, Gajovský, Gengel.

Kometa Brno – HC Dukla Jihlava 3:2 (1:0, 1:1, 1:1). Branky a nahrávky: 12. Haluza (Vondráček), 26. Brabenec (Haluza), 49. Padělek (Klimt, Sedlík) – 38. Bakus (Hodek), 50. Ficenc (Rytnauer). Rozhodčí: Smeták – Barteček, Koliba. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. Diváci: 7038. Kometa: Hylák – Houdek, Křetinský, Zubíček, Protivný, Lhotský, Kántor, Morava, David – Černý, Švagrovský, Brabenec,– Sedlák, Klimt, Padělek, – Vondráček, Barus, Mikšan – Haluza, Kostourek, Polodna.Trenér: V. Kýhos. Dukla Jihlava: Řehoř – Malena, Staněk, Štrach, Ficenc, Novák, Andersons, Bílek – Kotlík, Bakus, Hodek – Hanzal, Rytnauer, Dolníček – Hradec, Suk, Krupka – Dvořák, Vysloužil, Polcar. Trenér: B. Ščerban.

Havlíčkův Brod – Beroun 4:1 (4:0, 0:1, 0:0). Branky a nahrávky: 6. Endál (Vyhlídal, Varga), 8. Třetina (Němec), 12. Němec (Vyhlídal, Varga), 20. Kubeš (Třetina) – 35. Vlček (Kupec). Rozhodčí: Blecha – Rittich, Skopal. Vyloučení: 7:5. Bez využití. Diváci: 1200. Havlíčkův Brod: Suchan – Vyhlídal, Pavlík, Šulc, Jebavý, Soldán, Martinka – Endál, Čermák, Dušátko – Zohorna, Holec, Kubeš – Varga, Třetina, Němec – Křišťan, Stromko, Ondráček. Beroun: Štelmach (14. Halmoši) – Šmach, Gudas, Mazanec, Martinec, Nedvěd, Vaněček, Malý – Pavel, Šinágl, Tvrzník – Eberle, Novotný, Slížek – Kica, Stieler, Besser – Kupec, Vlček, Kubica.

HC Slovan Ústečtí Lvi – SK Kadaň 1:2 (0:1, 0:0, 1:1). Branky a nahrávky: 51. Klobouček (Špirko, Čaloun) – 13. Szakal (Balazs), 42. Balazs. Rozhodčí: Hribík – Padevět, T. Prchal. Vyloučení: 7:10. Využití: 0:2. Diváků: 2150. Ústí: Salfický – Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, Macháček, Gýna, Bolf, Holomek – Šagát, Havlíček, Sklenička – Heřman, Pazourek, Prorok – Čaloun, Špirko, Šaffer – Kloz, Hanzl, M. Novák. Kadaň: Hanuljak – Szakal, Kramár, Pospíšil, Mazanec, Mašek, Kloz, Zmeškal – Valský, Šíp, Balázs – Polanský, Derfler, Freiberg – Zika, Rybecký, Kajer – Pražák, Ton, Chyba – Kadlec.

Program 28. kola - sobota 29. listopadu: 17.00: Třebíč –Ústí, Kadaň – Olomouc, Benátky n. J. – Most, Poruba – Havl. Brod, Beroun – Kometa Brno, Havířov – Hradec Králové. 17.30: Dukla Jihlava – Chrudim. 18.00: Vrchlabí – Chomutov.