„Nečekal jsem, že na ledě ambiózního Chomutova vyhrajeme,“ konstatoval trenér HC Chrudim Martin Hosták, který před tímto duelem uvedl, že v případě příznivé konstelace by jeho tým mohl získat bod ztracený po samostatných nájezdech v derby s Hradcem Králové.

„Na favorita jsme se dokázali dobře připravit, nenechali se strhnout k lítání po hřišti a využili soupeřovy slabší chvilky k zisku velmi důležitých a cenných tří bodů,“ pochvaloval si kouč.

Vedoucí Vrchlabí ho nepřekvapilo

Základem konečného úspěchu byl velmi dobrý výkon brankáře Lukáše Šrámka, který inkasoval pouze jednou, šest minut před koncem při přesilovce soupeře. „Lukáš podal opravdu výborný výkon a předčil i věhlasného Fina Lundella, který hájí branku Chomutova. Musím ale pochválit celý mančaft za obětavý, disciplinovaný výkon. Mnozí hráči stačili zblokovat řadu střel, takže mu tím výrazně pomohli,“ dodal a už byl myšlenkami spíše před středečním šlágrem 11. kola, kdy do Chrudimě zavítá tradiční rival z Vrchlabí, který již tři kola vévodí tabulce!

„Pro mě fakt, že Vrchlabí vede tabulku, tak překvapivý není. Tým předvádí výborný, agresivní hokej, má vhodně poskládaný kádr, ale rozhodně předem nic nevzdáváme. Povzbuzením pro nás mohou být i výsledky vzájemných přípravných zápasů, kdy jsme doma Vrchlabí porazili 4:2 a na jeho ledě remizovali 3:3,“ uvažuje Hosták.

„Z dramatické bitvy v Chomutově jsme si přivezli několik drobných šrámů, ale všichni hráči by měli nastoupit, včetně Suchého, který na severu Čech pauzíroval kvůli zranění zad. Doufám, že derby bude mít výbornou diváckou kulisu a nezlobil bych se, kdybychom zopakovali domácí výhru z přípravy,“ uzavírá Martin Hosták.