Chrudim – Kolín 3:5 (1:0, 2:2, 0:3). Branky: Šídlo 2, Jan Polák. Domácí nastoupili opět s několika mladšími dorostenci, když starší „mazáci" druhý den vypomáhali juniorce ve finále krajské ligy. Ve čtvrtém vzájemném souboji chtěli Chrudimští tohoto pro ně nepříjemného soupeře porazit, což dobře vypadlo ještě po čtyřiceti minutách. Když ve 44. minutě rozhodčí udělil nejlepšímu hráči hostí s číslem 28 Jarošovi „desítku" což mělo nahrát Chrudimi, nastala paradoxní situace. Kolín v té době nastřílel domácím tři góly a bylo vymalováno.

V úvodní dvacetiminutovce nejprve Šídlo neproměnil vyloženou šanci, což pak napravil před prvním odchodem do kabin – 1:0. Po obrátce s nástupem Kopečného z trestné lavice Pipek srovnal stav a ve 28. nejlepší hráč Kolína Jaroš otočil stav na 1:2. Naštěstí netrvalo dlouho a Chrudimští se mohli radovat, a to vždy při vyloučení kapitána Bartáka. Nejprve zužitkovali přesilovku po necelé půlminutě a při jeho dalším pobytu v trestné zóně stačily domácím tři vteřiny a opět stav otočili na 3:2.
Kolín však ukazoval svoji sílu po celý zápas, v závěrečné dvacetiminutovce byly jeho přednosti nejmarkantnější. Byl nebezpečný v nájezdech, střílel ze všech pozic a dokázal dorážet puky. V 50. Hlavinkovi střela Fedurca vypadla od ramene za záda – 3:3. Za pouhých patnáct vteřin a hned za další necelou minutu Pipek dvakrát z dorážek změnil skóre až na 3:5! Chrudimští si v této části nevěděli se soupeřem rady, byly pod neustálým tlakem a navíc ještě v 57. Tománek nastřelil tyčku domácí svatyně.

Sestava HC Chrudim: Hlavinka – Pilař, T. Tichý, Faltys, Šklíba, Berný, R. Tichý – Švarc, Kopečný, Jiruška – Koreček, Polák, Jan Polák – Kmoníček, Kmošek, Gabriel (Novotný).

Ostatní výsledky 34. kola: Znojmo – J. Hradec 2:1 SN, Třebíč – Příbram 7:4, V. Popovice – Žďár 5:3, Milevsko – Tábor 4:5.

Chrudim – Milevsko 9:2 (2:0, 2:1, 5:1). Branky: Kopečný 2, Švarc 2, J. Polák 2, O. Polák, Tomášek, Jiruška. Jihočeši přijeli do Athén východní Čech s přáním plně bodovat, neboť jejich situace v tabulce je dost nepříjemná, zvláště když poslední Příbram v neděli porazila Znojmo. V celkem slušně vedené úvodní třetině se Chrudimští ujali vedení již ve druhé minutě – Kopečný (Jiruška) a naopak v té závěrečné nejprve Švarc neproměnil loženku, kterou chvíli nato z přihrávky Jirušky a Kopečného napravil a do kabin se šlo za stavu 2:0.

Delegát utkání Chlaň o přestávce rozhodčím vytknul chyby, což ovlivnilo znatelně další jejich počínání. Byl to „mazec" jak na ledě, tak na časomíře. Přibývaly góly jak v přesilovkách, tak i při oslabení, trestné lavice nevychládaly. Přesto převaha Východočechů byla zřetelná: 31. přesilovka O. Polák (Koreček), 34. přesilovka hostí a Roubík 3:1, 36. oslabení Kopečný 4:1.

Za tohoto stavu začalo závěrečné dějství, ve kterém měl tým z Milevska ještě šanci s výsledkem něco udělat. Rezolutně proti byli však Chrudimští, kteří soupeře doslova semleli: 43. Tomášek (Bečev), 45. J. Polák (Šídlo, Koreček), 45. přesilovka Jiruška (Tomášek), 48. přesilovka J. Polák (O. Polák) a rázem byl stav zcela jasný – 8:1. Závěrečné dva góly padly v poslední minutě. Nejprve hostující Novotný z přesilovky korigoval na 8:2 a za dvanáct vteřin udělal gólovou tečku za zápasem při hře čtyři na čtyři Švarc (Kopečný, Jiruška) – 9:2.

Sestava vítězů: Hlavinka – Burkoň, T. Tichý, Šklíba, Faltys, Pilař – Bečev, O. Polák, Tomášek – Koreček, J. Polák, Šídlo – Švarc, Kopečný, Jiruška.

Ostatní výsledky 35. kola: Kolín – Třebíč 4:2, Příbram – Znojmo 6:3, J. Hradec – V. Popovice 3:4 SN, Žďár – Tábor 2:6.

10. Příbram  33 7 3 2 21 106:182 29

Poslední 36. kolo – PÁ 8. 3.: Znojmo – Kolín, Třebíč – CHRUDIM, Velké Popovice – Příbram, Tábor – J. Hradec, Milevsko – Žďár n. S.. Zbývají dohrávky – 33. kolo: Kolín – Milevsko a Příbram – CHRUDIM, 32. kolo: Třebíč – Žďár a Kolín – Příbram.