Chrudim Tábor 7:3 (2:0, 1:2, 4:1). Branky: O. Polák 3, Štěpánek, Bečev, Tichý, Haltuch. Přes přestávku před závěrečnými zápasy se domácí tým dal po zdravotní stránce do pořádku. Pouze ze sestavy vypadl Jan Meier, který podstoupil operaci menisku. Do souboje s Jihočechy šli Chrudimští nabuzeni a s cílem, konečně tohoto soupeře porazit. V čase 0:58 přišla skvělá kombinace bratří Poláků. Jan přihrál Ondřeji a bylo to 1:0. Za čtyři minuty Pilař našel Štěpánka, jenž bekhendem zvýšil na 2:0. Oba týmy předváděly technický, líbivý hokej a tím, že se domácí dostali do brzkého dvougólového vedení, stouplo jim sebevědomí.

Od druhé třetiny přece jen došlo k vylučování, z čehož těžili jenom hosté. Ti zvýšili obrátky, takže domácí gólman „Sarka" Hlavinka měl stále plné ruce práce. S nulou vydržel až do 33. minuty, kdy jej z přesilovky překonal Horák 2:1. O necelou minutu později měla na svědomí opět dvoubrankový náskok bratrská dvojice Poláků, když Jan vyzval k zakončení opět Ondru 3:1. Závěr této dvacetiminutovky hráli domácí opět oslabeni, čehož využil z přesilovky Vlk ke korekci na 3:2.

Poslední část přinesla konečné rozuzlení až v poslední pětiminutovce. Ve 49. Haltuch ve spolupráci s Bečevem získal znovu dvoubrankový náskok 4:2 a dezorientované obraně soupeře mohli přidat další „banány" O. Polák a Koreček, kteří však nebyli tolik úspěšní v zakončení. V začínající 55. minutě šel za katr další chrudimský hráč a po devatenácti vteřinách trestal potřetí z přesilové hry domácí tým Blažek 4:3. Místo velkého drama přišel famózní závěr ve prospěch nováčka: 56:04 Tichý vystřelil z úhlu 5:3, 57:24 Bečev projel do pásma soupeře, ideálně předložil puk Haltuchovi a bylo to jasné 6:3. Třešnička na dortu přišla v čase 58:18, kdy puk po střele Macha nadzvedl O. Polák, jenž svým hattrickem přidal Jihočechům na cestu sedmý gól 7:3! Sestava HC Chrudim: Hlavinka Burkoň, Machač, Faltys, Šklíba, Tichý, Pilař Brázda, Haltuch, Bečev Koreček, Jan a Ondřej Polákovi Štěpánek, Kopečný, Švarc + Mach.

Ostatní výsledky 30. kola: Příbram Jindřichův Hradec 0:6, Třebíč Velké Popovice 3:2, Kolín Žďár 3:4, Milevsko Znojmo 4:3.

Žďár n. Sázavou Chrudim 2:1 SN (0:1, 1:0, 0:0 1:0). Branka: Koreček. Chrudimští pokračovali velmi dobrým výkonem i na ledě dalšího favorita, za což byli ve 13. minutě odměněni vedoucím gólem, který po Tomáškově přihrávce zaznamenal Koreček 0:1. Hned v úvodu prostřední části domácí Němcem vyrovnali (1:1). Od poloviny zápasu byli Chrudimští jednoznačně lepší. Přesto se na hráčích, kteří se podíleli i na úspěchu juniorů v play off a jež ve třech dnech absolvovali tři zápasy, projevovala únava. Přesto Východočeši sehráli velice zkušeně závěrečné dějství, ve kterém jim scházela trocha štěstí. Nakonec nerozhodný duel dospěl do samostatných nájezdů, ve kterých domácí Němec proměnil, O. Polák úspěšný nebyl, a tak dva body Žďáru zajistil Havránek. Sestava HC Chrudim: Peřina Brázda, Burkoň, Faltys, Šklíba, Pilař, Tichý Bečev, O. Polák, Tomášek Koreček, J. Polák, Kopečný Štěpánek, Kmošek, Švarc.

Ostatní výsledky 31. kola: Příbram Milevsko 5:4, Jindřichův Hradec Kolín 4:2, Velké Popovice Znojmo 4:2, Tábor Třebíč 3:4.

10. Příbram 31 6 3 2 20 96:172 26

V posledních pěti kolech čekají na Chrudim ještě tito soupeři: 22. 2. doma Jindřichův Hradec (20), 24. 2. v Příbrami, 1. 3. doma Kolín, 3. 3. doma Milevsko, 8. 3. derniéra v Třebíči. Kolik ještě nasbírají svěřenci Svatopluka Šídla a Jaroslava Hlavinky bodů?