Nevydařená sezona chrudimských hokejistů vyústila v neúspěšnou baráž, což je po třech prvoligových sezonách odsoudilo k sestupu do druhé ligy. Se soutěží se rozloučili porážkou s KLH Vajgar Jindřichův Hradec 4:5 po samostatných nájezdech.

Před závěrečným utkáním prolínací soutěže měli Chrudimští ještě mizivou naději na záchranu: pokud by Jihočechy vysoko zdolali a naopak další adept postupu, Most, oba zbývající zápasy prohrál.

„Dnes jsme to stejně jako předešlý zápas v Mostě nezvládli psychicky. Hráči byli svázáni zodpovědností a nepodali takový výkon, jako třeba na tréninku nebo v normálním ligovém utkání, kde o tolik nejde,“ smutnil po utkání chrudimský trenér Pavel Rohlík. Naznačená krkolomná záchranářská teorie se začala záhy bortit, protože Vajgar se brzy ujal dvoubrankového vedení, a stejně tak si vedl Most v Písku. Pak se sice stav obou zápasů vyrovnal na 2:2, ale to byl poslední záblesk chrudimských nadějí. Ty vzaly definitivně za své, když Jindřichův Hradec opět „utekl“ až na 2:4 a domácí stačili pouze vyrovnat, aby následně prohráli po nájezdech. Most ovšem neponechal nic náhodě a zvítězil v Písku 3:2, takže v Chrudimi už stejně nebylo co řešit.

„Museli jsme hrát vabank a zároveň jsme samozřejmě sledovali vývoj utkání v Písku. Chtěli jsme nastřílet hodně branek a jediné, co bylo překážkou, byl brankář Štěrba, který chytal výborně. Kdybychom se střelecky prosazovali, tak byl zápas rozhodnut již po deseti minutách. Pokud však nedáte góly, ale naopak pustíte soupeře do vedení, tak se na vás tlak zvyšuje,“ komentoval neradostné dění Pavel Rohlík.

Jeho svěřencům nelze upřít snahu, s nepřízní osudu vytrvale bojovali, měli místy drtivou převahu a snažili se nepříznivý vývoj zvrátit. Z množství šancí se jim ale podařilo pouze vynutit si prodloužení a nakonec symbolicky zkolabovali při závěrečné dovednostní soutěži. „Samostatné nájezdy se nám nedařily celou sezonu, bohužel nevyšly ani tentokrát, ale už nám stejně nemohly pomoci,“ posteskl si Rohlík.