Celek Chocně, který vyzve na svůj led v neděli 4. 3. od 17 hodin vítěze semifinálové dvojice – HC Chrudim k prvnímu souboji o titul přeborníka Pardubického kraje.

Poražený semifinalista – HC SB Světlá se rozjede ve stejný den k utkání o 3. místo do Litomyšle.

Světlá – Chrudim 4:5 SN (1:2, 1:2, 2:0 – 0:0, 0:1).

Branky: Krajíček 2, P. Včela, Bancíř – Dobiáš, Pazdera, Bartoníček, Vágner, rozhodující nájezd Bartoníček. Rozhodčí: Chlaň – Prchal, Barek. Vyloučení: 3:3, navíc Venc TH – Urban OK. Využití: 0:2. Diváci: 485.

Chrudimské mužstvo odjelo povzbudit několik desítek fanoušků (plný autobus), kteří se před odjezdem shodli: „My nemáme co ztratit, můžeme překvapit. Proto jedeme náš mančaft povzbudit. Ale Světlá musí, pokud chce jít do finále.“ Jak se ukázalo, měli pravdu. Začátek rozhodující bitvy přinesl v páté minutě z přesilovky gól hostím, když Dobiáš pálil mezi betony brankáře Koubského – 0:1. Radost z vedení netrvala dlouho, neboť v sedmé minutě se v závaru před Dundáčkem nejlépe orientoval Petr Včela – 1:1. V začátku 11. minuty měli hosté štěstí, když se puk kutálel po brankovišti Amenta, ale vše dobře dopadlo. Ve 13. využili Chrudimští druhou přesilovku, když Urban nabil Pazderovi – 1:2. Zajímavé akce se rodily na obou stranách, ale skóre se v úvodní části již nezměnilo.

Hosté měli famózní začátek do prostřední dvacetiminutovky, kdy už po čtrnácti vteřinách Bartoníček střelou do šibenice pojistil vedení – 1:3. Opět se dramatické momenty střídaly na obou stranách, až přišla 28. minuta, kdy celá obrana hostí propadla a dva světelští hráči jeli sami na Amenta. Doležal přihrál Bancířovi a bylo to 2:3. V polovině zápasu Ament zachránil těsné vedení svého týmu skvělým zákrokem. Ve 32. měl Plch na hokejce čtvrtý gól, ale v koncovce neuspěl. Krátce poté se opět zaskvěl Ament po střele Doležala. Ve 33. při tlaku domácích Chrudimští z nevinné akce dokázali vytěžit gól. Vágner (Novák) - 2:4. Další góly v této části již nepadly.

Závěrečná dvacetiminutovka byla velkým bojem o rozhodnutí. Když už se zdálo, že Chrudim má vítězství v kapse, závěrečné minuty byly proti. V 59. Krajíček vstřelil kontaktní gól a stejný hráč v začátku 60. minuty srovnal na 4:4. Protože pětiminutové prodloužení nepřineslo rozhodnutí, pokračovalo se v nájezdech. Po první sérii byl stav 1:1 (za hosty Bartoníček), ve čtvrtých nájezdech domácí Amenta nepřekonali, ale Bartoníček úspěšným zakončením poslal Chrudim do finále!

Zbyněk Pokorný, vedoucí mužstva HC Chrudim: „Kluci sehráli velmi kvalitní utkání, do jehož rámce zapadl i dobrý výkon všech sudích (zamozřejmě chlapci ze Světlé byli opět ukřivdění, protože nevyhráli). V první třetině jsme navázali na kvalitní konec minulého zápasu (kluci bruslili a dostávali se do šancí, Světlá byla zaskočena). Druhá třetina přinesla velký tlak domácích za účelem zkorigování stavu, ale góly střílela Chrudim. Závěrečná dvacetiminutovka přinesla vyrovnanou hru až na závěrečnou power play, kdy se k domácím přiklonilo štěstí a po dobře sehraném přečíslení vyrovnali stav. V tom přilétlo na naší střídačku několik tácků a kelímků. Hlavní rozhodčí na naši žádost zjednal pořádek. Prodloužení přineslo opět vyrovnanou hru bez gólů. Nájezdy jsou vabank, ale štěstí se zase otočilo k nám. Poděkovat chci klukům za velmi podařený a disciplinovaný výkon, rozhodčím za zvládnutí zápasu a především za podporu našich fanoušků, kteří se po vyhroceném závěru domácího utkání s tímto soupeřem nebáli přijet do Světlé a perfektně fandili.“

Sestava HC Chrudim: Ament – Pazdera, Urban, Formánek, Budínský, Rabas, Tesner, Vágner, Novotný – Dobiáš, Procházka, Bartoníček – Kišš, Novák, Plch – Dvořák, Schweinfurter, Janoušek + Polák.

JAROMÍR DOLEŽAL