Ve středu jede Chrudim do Světlé, v neděli je odveta v Chrudimi. V Chotěboři se naopak už zázrak nekonal. Druhý tým po základní části rozhodl v závěrečné bitvě s Hlinskem až v poslední desetiminutovce, kdy díky střelecky disponovanému Karlu Finkovi, autoru pěti gólů, vybojoval postup do semifinále proti Moravské Třebové.

HC Chrudim B – HC Choceň 11:2 (3:0, 4:0, 4:2).

Branky: Novák, Fousek, R. Formánek, Šafář, Závodník po 2, Novotný – Hudousek 2. Rozhodčí: Čížek – Zemánek, Plch. Vyloučení: 10:10 + O. Šeda 10 OT. Využití: 2:0. Diváci: 155. První šanci si vypracovali Ač s Procházkou – nedali a domácí je hned trestali ve 48. vteřině Novák (R. Formánek) otevřel skóre. Choceňští se ani nestačili vzpamatovat a v čase 1:14 to bylo 2:0 zásluhou Fouska s Langrem. Skvělá byla spolupráce „starých mazáků“ s mladými jiniory. Poté ujeli opět dva Choceňští proti obránci, ale v koncovce zklamali. V deváté minutě byl faulován pronikající junior Plch choceňským Pokorným a nařízené trestné střílení R. Formánek bezpečně proměnil. Hosty však tato ztráta nezlomila, Drejsl musel řešit jejich několik střel i brejkových situací. Na přelomu I. a II. třetiny domácí ustáli dvojnásobné oslabení. Ve 25. inkasovali hosté hned dvakrát. Po čtvrtém gólu Formánka s Novotným odjel z branky Kroužil a nastoupil Dundáček, který vzápětí lovil puk ze své klece po střele Fouska (Langr, Vágner) – 5:0. Následně se dvakrát uvedl junior Šafář, který za asistence Bakrlíka a Zadiny stanovil výsledek po 40 minutách – 7:0. Místo, aby se utkání v poklidu dohrálo, přibylo vyloučených a hokej se tím vytrácel. Po gólech Závodníka a Nováka korigoval Hudousek na 9:1. První přesilovku využil Závodník (Voříšek), pak opět Hudousek vstřelil druhý choceňský úspěch a tečku za utkáním bohatém na góly udělal z druhé využité přesilovky Novotný (Flaška) – 11:2.

Sestava: Drejsl – Šlemenda, Voříšek, Doubravský, Vágner, Pilař, Novotný, Pokorný – Kolín, Schweinfurter, Flaška – Robert Formánek, Novák, Závodník – Langr, Dvořák, Fousek – Bakrlík, Zadina, Plch a Šafář.

„Do rozhodujícího utkání jsme nastupovali silně nabuzeni a s obrovskou vůlí dokázat, že nedělní utkání v Chocni (7:9) bylo o jakési drobné nespravedlnosti. Chtěli jsme dokázat, že jsme dobrý tým a vynikající parta. Staří s mladými a to je to, co říkám. B mužstvo tady musí existovat, aby Chrudimští měli kde hrát. Dnes rozhodla velká vůle po vítězství a střelecky se nám dařilo. Středeční a nedělní soupeř Světlá? Z mého pohledu jsme splnili předsevzetí víc než jsme očekávali ze začátku sezony. S favoritem ve středu na jeho azilovém ledě v Humpolci a v nedělní domácí odvetě od 17 hodin nemáme co ztratit,“ komentoval pomalu končící sezonu spokojený trenér Petr Řezníček.

HC Chotěboř – HC Hlinsko 6:2 (1:0, 1:1, 4:1).

Branky: Fink 5, Hospodka – Dvořák 2. Rozhodčí: Prchal – Hájek, Budinský. Vyloučení: neuvedeno. Diváci: 500. Drama o postup domácí rozhodli až v poslední desetiminutovce. Chotěboř se raduje z postupu, Hlinečtí mají smutek. Skončila napínavá série pěti utkání o postup do semifinále krajské ligy mužů, ve které Chotěboř zvítězila v rozhodující bitvě. Hlinsko však může odejít se vztyčenou hlavou. Celý tým, trenéři Milan Topol a Milan Minařík s realizačním týmem tímto děkuje všem za podporu. Již ve třetí minutě Fink (Pokorný) otevřel skóre Ve 12. opět Fink neproměnil gólovou situace. Hlinsko bylo pod tlakem, přesto mělo výhodu dvou přesilovek, ale nedostalo se k pořádnému zakončení. Ve 23. vyzkoušeli pozornost gólmana Šuvara a Ježek. Nebezpečnou tečí zahrozil před Trtíkem hostující Šír. Ve 32. se Šuvara prodral před branku, jeho střelu Trtík vyrazil a Dvořák rozradostněl stovku hlineckých příznivců – 1:1. Mohlo být veseleji, ale když Šuvara s Lukáčem vyšachovali domácí obranu, posledně jmenovaný nedal téměř do prázdné branky! Ve 35. následoval trest z hole Hospodky – 2:1. O minutu později se dostali do šance Šír se Slavíkem, ale k vyrovnání to nevedlo. Chotěboř zatlačila soupeře v úvodu závěrečného dějství do defenzívy a ve 45. zvýšil neudržitelný Fink na 3:1. Kontaktní gól se Hlineckým podařilo vstřelit po pěti minutách, kdy Dvořák proměnil ideální přihrávku Lukáče – 3:2. V poslední desetiminutovce Hlinečtí, pokud chtěli stav srovnat, museli zariskovat. Při tom však chybovali a toho soupeř v rozmezí sedmi minut dokázal využít. Fink třikrát ujel a stanovil konečný výsledek 6:2.

Sestava: Gregor - Ježek, Lukáč, Šuvara, Kavalír, Novák, Adam, Hron, Šír, Slavík, Popelka, Spal, Dvořák, Vybíral, Kolda, J. a L. Wasserbauerové.

„Škoda, že se nám nepodařilo vyrovnat na 3:3 a dotáhnout utkání do prodloužení, ale na kdyby se nehraje. Přesto chci poděkovat všem hráčům za předvedené výkony ve všech pěti nadstavbových utkáních. Naši hoši dokázali všem, že hokej umí. Zvláštní poděkování patří Honzovi Ježkovi a Petru Popelkovi za to, že vypomohli v době, kdy jsme je nejvíce potřebovali. S jejich příchodem se výkon týmu podstatně zvedl. Pětka juniorů ze Žďáru, kterou nám vedení žďárského hokeje půjčilo, prokázala svoji kvalitu a rovněž velice pomohla,“ říká na závěr čtvrtfinále play off Radek Chlada, předseda HC Hlinsko.