Tím nejenže navlékli na šňůru svých výher v řadě šestý korálek, ale hlavně si před posledním Salithem vytvořili velký, 13tibodový náskok, který by měli bez problémů ve zbývajících šesti zápasech udržet. Moravané navíc ve středu podlehli doma i Berounu (1:2 – druhý gól inkasovali dvě sekundy před koncem při power play), čímž si zřejmě definitivně podřízli prvoligovou větev, na které sice chabě, ale stále ještě seděli.

Chrudimští však ještě nemají nic hotové, ke stoprocentní jistotě potřebují získat tři body. Možná, že se jim to povede již dnes v Berouně, který jim letos „sedí“ a se kterým dosud ztratili ve třech vzájemných střetnutích pouhý jeden bod. Pokud by to ale dnes nedopadlo, další pokus budou mít hned v pondělí, kdy na svém ledě od tradičních 18 hodin přivítají právě poslední Draky ze Šumperka.

A zde by se to mělo definitivně rozseknout! Přitom ve vzájemném souboji stačí svěřencům trenéra Rohlíka dovést utkání pouze do prodloužení a může se začít slavit. Jenže Moravané to určitě dobrovolně nezabalí a dokud cítí alespoň teoretickou šanci na záchranu, budou se o ni rvát. Svědčí o tom i fakt, že vedení mužstva krátce po prohraném zápase s Berounem odvolalo trenéra Svatopluka Číhala.

Jeho nástupce zatím není znám. Proto by hokejisté HC Chrudim potřebovali v tomto utkání co největší diváckou podporu, která jim bude šestým hráčem na ledové ploše. Společnými silami pak Šumperk určitě porazí. Takže si zaškrtněte v kalendáři nastávající pondělí, 18. hodinu a všichni na zimák!

Martin Vágner: ,,Na tribuně mně bylo doslova hrozně“

Chrudim – Místní prvoligoví hokejisté chytili v samém závěru soutěže formu a po vítězství v Šumperku (2:4) už je jejich záchrana opravdu velmi reálná. Přitom případná porážka s Draky mohla situaci v tabulce skupiny play out ještě hodně zdramatizovat, Chrudimští ale utkání bez problémů zvládli. A právě o tomto zápase, ale nejen o něm, jsme si popovídali s 25letým obráncem Východočechů MARTINEM VÁGNEREM.

Toto střetnutí se dá zhodnotit po třetinách. V té úvodní jsme byli lepší, hráli pěkný kombinační hokej, soupeře skoro k ničemu nepustili a zaslouženě vedli o dvě branky. Druhou část jsme ale začali hrozně špatně, inkasovali jsme gól krátce po rozehrání a na naší hře se to projevilo. Samozřejmě že i Šumperk se tímto brzkým snížením dostal na koně. Stále jsme však o jednu branku vedli a o přestávce před závěrečným dějstvím jsme si v kabině řekli, že ten zápas zkrátka musíme umlátit, že jde o hrozně moc a vítězství ze Šumperka by bylo zlaté. A tak se naštěstí i stalo.
Dvě minuty před koncem zápasu došlo za stavu 2:3 k zajímavé situaci, kdy domácí vsítili branku, ale rozhodčí ji neuznal. Popište trochu, co se na ledě vlastně stalo…

Šumperský hráč vystřelil někde ze strany od mantinelu a Landsman puk vyrazil směrem nahoru. Jejich útočník pak do letícího kotouče plácnul rukou a vlastně jej srazil do naší sítě. Myslím si, že to bylo úplně očividné, všichni jsme věděli, že to nemůže být gól. Navíc rozhodčí stál přímo u toho a jasně celou situaci viděl, takže branku po právu neuznal.
A hned po rozehrání jsme vlastně vstřelili definitivní pojistku, při které máte asistenci…

Domácí hráli power play, vhazovalo se buly a v rohu u nás vybojoval Michal Klejna kotouč. Já ho následně posunul na Patrika Fořta, ten jej vyvezl do středního pásma, kde jej předal Lukáši Královi. Ten přejel červenou čáru a strčil ho do branky. Zasloužená výhra.
Po tomto vítězství máte na poslední Šumperk náskok již 13 bodů a to je před posledními šesti zápasy (navíc Salith má po středeční domácí porážce s Berounem 1:2 už utkání jen pět) velmi nadějné, že?

Určitě, vypadá to moc dobře. My poslední zápasy hrajeme výborně, vyhráli jsem pošesté v řadě, a to se samozřejmě projevilo i v tabulce. Nesmí nás to ale ukolébat, musíme takto pokračovat. Hlavně abychom se nějak neuspokojili a nepřestali hrát! To by byl průšvih. Dokud zkrátka nebudeme mít záchranu jistou, musíme makat na sto procent a bít se o každý kus ledu.
Vy jste byl v letošní sezoně dost dlouho zraněný, co vám bylo?

Máte pravdu, stál jsem celé dva měsíce. Měl jsem natržené postranní vazy v koleni a byl s tím na artroskopické operaci v nemocnici v Hradci Králové. Teď už by to mělo být snad v pořádku, ale radši to zaťukám.
Jaké jste měl pocity, když jste koukal na spoluhráče kráčející od porážky k porážce a vy jim nemohl pomoci?

Bylo mi doslova hrozně! Já stál právě skoro v tom období, kdy se týmu moc nedařilo a na tribuně jsem dost trpěl. Přiznám se, že jsem tam některý zápasy ani nevydržel do konce… Ale jak říkám, teď už je snad to nejhorší za mnou i za mužstvem, a když už to takto dopadlo, musíme se snažit všechno napravit a zachránit alespoň v play out.
V sobotu zajíždíte na led Berouna, co k tomuto zápasu říct?

Určitě tam jedeme vyhrát. Nic jiného nebereme a v naší situaci si snad nic jiného ani nemůžeme připouštět. A myslím si, že pokud tam zopakujeme výkony z první a třetí třetiny střetnutí v Šumperku, mělo by se nám to i povést.

RADEK PECINA