Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Sehráli jsme nejlepší hokej sezony, říká Hosták

Chrudim - V 6. kole hostil prvoligový nováček soupeře z Vysočiny, se kterým ve dvou přípravných zápasech vyšel naprázdno a byl odhodlán tuto nepříjemnou bilanci vylepšit. Po výborném výkonu se mu to podařilo.

24.9.2008

Momentka ze středečního utkání s Havlíčkovým Brodem.Foto: Karel Dvořák

Chrudim – Havlíčkův Brod 4:1 (1:1, 2:0, 1:0). Branky: 7. Semorád (Žák), 27. Bělohlávek (Zadina, Beránek), 35. Zohorna (Pospíšil), 46. Pospíšil – 9. Borovanský (Svoboda, Vyhlídal).

TRENÉR MARTIN HOSTÁK: SEHRÁLI JSME NEJLEPŠÍ UTKÁNÍ SEZONY

„Proti soupeři z Vysočiny to nikdy nebývá lehký zápas, ale my dnes odehráli asi nejlepší utkání letošní sezony. Všech jedenadvacet hráčů pracovalo na ledě na jedničku a já jsem moc spokojen jak s výkonem, tak samozřejmě s plným bodovým ziskem. Ze soupeře jsme měli po dvou porážkách v přátelících takový zdravý respekt, byli jsme si vědomi, že Rebelové mají svoji sílu, a možná i proto jsme přistoupili k utkání takhle zodpovědně a odehráli takto povedený zápas.“

Chrudimští hokejisté získali ze šesti utkání již 11 bodů a okupují šesté místo prvoligové tabulky, přičemž od páté Jihlavy je dělí jen o dva góly horší skóre. Na domácím ledě pak jsou stoprocentní.

Už zítra je ale čeká opravdový křest ohněm na ledě letošního vítěze Tipsport Cupu Komety Brno, která je v tabulce se 13 body čtvrtá a doposud neochutnala v normální hrací době hořkost porážky. Navíc se dá v jihomoravské metropoli očekávat návštěva více jak pěti tisíc diváků.

„Jsme si vědomi toho, že se bude jednat o velmi těžké utkání. Když to srovnám, tak to bude asi něco podobného jako v Ústí nad Labem, protože oba tyto týmy řadím ke špičkovým v soutěži. Domácí jsou obrovští favorité, ale my se pokusíme vyválčit tam nějaký bod, který by pro nás byl velkým úspěchem. Já osobně se těším na velikou návštěvu a věřím, že to moje svěřence jen vyburcuje k dobrému výkonu. Ze své hráčské kariéry si pamatuji, že čím lepší kulisa, tím lepší hokej. Nemám strach, že bychom se z toho nějak zbláznili,“ tvrdí odhodlaně Martin Hosták.

Východočeši přečkali hned v úvodu vyloučení svého kapitána Zadiny a v sedmé minutě udeřili. Semorád vybruslil z rohu kluziště před brankáře Nerudu a našel mezírku mezi jeho betony – 1:0. O dvě minuty později se však po nestandardně odraženém puku od mantinelu ocitl Borovanský sám před Růžičkou a srovnal na 1:1.

Ve zbytku úvodní třetiny byla hra vyrovnaná, více šancí si vytvořili domácí, ale nevyužili je. Nejblíže gólu byl Šafařík, po jehož dělovce od modré v 19. minutě nevěděl brankář Rebelů, kde má puk. Naštěstí pro něj v síti neskončil. Ve střední dvacetiminutovce byla pro Chrudimské opět šťastná sedmá minuta. Zadina krásné našel Bělohlávka a ten chladnokrevně upravil na 2:1.

Opětovné vedení svěřence trenéra Hostáka samozřejmě povzbudilo a několikrát přinutili brankáře Nerudu k pohotovým zákrokům. V polovině utkání měl však štěstí při úniku tří hráčů domácích, kdy Pospíšilovi utekl puk za bránu. Chuť si však zkušený chrudimský matador spravil ve 35. minutě. Jeho ránu brankář neudržel a Zohorna pohotově puk poslal „pod víko“ – 3:1.

V závěrečném dějství si domácí o minutu pospíšili, než vstřelili další gól. Ve 46. minutě zakončil ukázkovou akci Bláhy a Zohorny na jeden dotek Pospíšil trefou do horního růžku – 4:1. V 54. minutě se vyznamenal brankář Růžička, když bravurně zlikvidoval sólo Vargy.
Fakta Fakta – branky a asistence: 7. Semorád (Žák), 27. Bělohlávek (Zadina, Beránek), 35. Zohorna (Pospíšil), 46. Pospíšil (Zohorna, Bláha) – 9. Borovanský (Svoboda, Vyhlídal). Rozhodčí: Přikryl – Trunečka, Kašík. Vyloučení: 11:6, navíc Třetina (HB) 10 OT. Využití: 1:1. Diváci: 835. Třetiny: 1:1, 2:0, 1:0. HC Chrudim: Růžička – Toužimský, Kolář, Vyskočil, Kuncl, Suchý, Šafařík, Daňo, Fejgl – Stavenský, Martinec, Šeda – Semorád, Král, Žák – Zadina, Beránek, Bělohlávek – Bláha, Zohorna, Pospíšil. HC Rebel Havlíčkův Brod: Neruda – Vyhlídal, Borůvka, Moščic, Šulc, Pavlík, Soldán, Špelda, Rusnák – Borovanský, Endál, Křišťan – Třetina, Dušátko, Stromko – Němec, Svoboda, Varga – Kraučuk, Wurm.

DALŠÍ VÝSLEDKY:

Havířov – Kadaň 1:2 pp. (0:1, 0:0, 1:0 – 0:1)

Hosté začali lépe a ve 13 minutě šli díky využité přesilovce do vedení po gólu Indry. Domácí se ve druhé části očividně zlepšili, ale naráželi na vynikajícího brankáře Hanuljaka. V závěrečné třetině tlak Panterů gradoval zaslouženého vyrovnání se dočkali ve 48. minutě. Jelikož domácí nevyužili ani jednu z deseti přesilovek, dospěl zápas do prodloužení. V něm využila Kadaň pokračující početní výhodu čtyři na tři, když se stal střelcem hodně kuriózního gólu Boušek. Do jeho střely vložil hůl padající Štefanka a puk přistál gólmanovi Čechovi na zádech, od kterých se dokutálel do branky. „Snahu klukům nikdo upřít nemůže. Hlavně jsme nechtěli první inkasovat, ale to se bohužel stalo a otáčení výsledku bylo hodně těžké. Narazili jsme navíc na vynikajícho Hanuljaka v bráně,“ řekl po utkání jeden z šéfů Petr Folta.

Branky: 48. Piecha – 13. Indra (Stehlík, Derfler), 61. Boušek (Kajer). Vyloučení: 5:10, navíc Boušek (KAD) 10. Využití: 0:2. Diváci: 1171.

Havířov: Čech – Štefanka, Evan, Huhto, Novák, Lašek, Štěpánek, Klimeš – Rozum, Vala, Kotásek, Seman, Strapáč, Říčka, Brynecký, Piecha, Sikora, Duba, Zeliska, Velecký, Podešva.

Beroun – Poruba 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Ostravští hokejisté přijeli do Berouna po sérii čtyř proher a chtěli stůj co stůj vyhrát. Začátek zápasu se ale vydařil lépe domácím, když Balázs ve 3. minutě překonal Iláše. Ke konci první třetiny se ale radovala Poruba, mladý obránce Palík vypálil od modré a i díky teči jednoho z domácích bylo vyrovnáno. Otěže zápasu pak plně převzali hosté. Ve 34. minutě vystřelil Mocek opět od modré a puk se dostal za Altrichtrova záda opět díky teči. Poruba si tak připsala letos druhé vítězství.

Branky: 3. Balázs (Mazanec) – 19. Palík (Holuša), 34. Mocek (Holuša). Vyloučení: 9:8, navíc Hubáček (POR) 10 min., do konce utkání. Využití: 0:1.

Poruba: Iláš – Ovšák, Buček, Brincko, Vajda, Holík, Palík, Prokop, Tesařík – Červenka, Najdek, Zdeněk – Gelačák, Hubáček, Rehuš – Holuša, Janečka, Urban – Mocek, Niec.

Ostatní výsledky 6. kola:

Chomutov – Olomouc 3:4 (1:1, 1:0, 1:3).
Branky: 7. Míka (Všetečka), 26. Jíra (Tauš, Hlinka), 45. Skořepa (Mazanec) – 20. Mrázek (Bordowski), 49. Ministr (Kříž), 54. Davídek (Odstrčil), 57. Bordowski (Ministr, Davídek).

Dukla Jihlava – Benátky n. J. 2:1 pp. (1:0, 0:0, 0:1 – 1:0). Branky: 6. Staněk (Malena, Hodek), 65. Bakus – 55. Procházka.

Třebíč – Kometa Brno 2:3 (2:0, 0:3, 0:0). Branky: 10. Hrbáček (Nahodil ), 12. Zahradník (Hrbáček) – 21. Klimt (Švagrovský), 33. Houdek (Černý), 40. Klimt (Houdek, Brabenec).

Hradec Králové – Most 7:2 (0:0, 5:2, 2:0). Branky: 23. Volráb (Koudelka), 24. Rákos (Zukal), 31. Hendrich (Burian), 32. Suchý (Filip), 37. Kadlec (Fořt, Roubík), 48. Volráb (Koudelka), 48. Moskal – 32. Heinisch, 37. Šinkovič (Stříteský, Zíma).

Vrchlabí – Ústí n. L. 3:2 sn. (0:1, 2:0, 0:1 – 0:0). Branky: 25. Gajovský, 34. Horčička (Látal), rozhodující nájezd Kříž – 6. Špirko (Čaloun), 50. Havlíček (Hanzl, Heřman).

24.9.2008 VSTUP DO DISKUSE
Martin Kolovratník kandiduje do Sněmovny za hnutí ANO.

Chystáme on-line: Kolovratník bude odpovídat čtenářům

Místo vrátnice se bude volit v základní škole

VÍME PRVNÍ

Vražda v Krasíkově. Zřejmě kvůli neshodám a alkoholu

Krasíkov - K vraždě asi 45letého muže z Třebařova došlo v sobotu v obci Krasíkov na Orlickoústecku. Na svědomí ji má podle dostupných informací jeho partnerka M. K. Muže zabila při hádce.

ON-LINE: Simeon Karamazov dnes odpovídal na vaše dotazy

Chrudim - Vysokoškolský učitel, poslanec a lídr krajské kandidátky ODS pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Simeon Karamazov dnes od 10 hodin odpovídal čtenářům Deníku v on-line rozhovoru.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.