V přátelském utkání s účastníkem 2. bundesligy, který byl svého času několikanásobným mistrem tehdejší NDR pod názvem Dynamo, nakonec zvítězili 2:0.

HC Chrudim – Lausitzer Füchse Weißwasser 2:0 (1:0, 0:0, 1:0).

Branky a nahrávky: 4. Goiš (Kaut, Luštinec), 55. Fořt (Semorád, Nosek).

Chrudimští vstoupili do zápasu aktivně a již ve 4. minutě otevřel skóre Goiš. Další řadu šancí nevyužili i zásluhou kanadského gólmana ve svatyni soupeře MacDonalda.

Také jeho protějšek Adam Svoboda z kádru Eatonu Pardubice předvedl několik pěkných zákroků, takže není divu, že druhý a poslední gól zápasu padl teprve pět minut před koncem zásluhou sóla Fořta.

Chrudim: Svoboda (Landsman) - Toužimský, Jaroměřský, Zdráhal, Kobela, Charousek, Kuncl, Zukal – Fořt, Král, Martinec, Klejna, Semorád, Pilař, Luštinec, Kaut, Goiš, Stoklasa, Nosek, Kapec. Weißwasser: MacDonald (Handick) - Linke, Klenner, Valenti, Heyer, Neumann, Rawlyk, Hartmann, Masek, Lehnigk, Wiecki, Krumminsch, Miszkowski, Götz, Albrecht, Grosch, Neumann, T. Gulda, P. Gulda.

Pavel Rohlík, trenér HC Chrudim: „Byl to nepříjemný soupeř, nicméně jsme čekali, že bude hrát ještě tvrdší hokej. Více nás prověřil až v poslední třetině, kdy jsme měli drobné problémy. Každé vítězství s nulou mužstvo psychicky posílí.“

Dirk Rohrbach, trenér Weißwasseru: „Hrál se pohledný, rychlý hokej, ale bylo znát, že ještě potřebujeme pár herních prověrek. Moc se nám tu líbilo a doufám, že tady zase někdy budeme hrát.“

V úterý sehraje HC Chrudim další přípravu ve Žďáru.