Na zdejším zimním stadionu si to v neděli od 17 hodin rozdají Torpedo Pardubice s Českou Bělou. V obou týmech se představí hráči zvučných jmen, kteří v nedávné minulosti nosili dres ligových týmů.

První vzájemný duel hraný v Hlinsku skončil vítězstvím Torpeda 10:8. Jak asi dopadne odveta? Stínem minulého kola je již druhá kontumace v elitní skupině. Ve II. třídě panuje vzácná vyrovnanost prvních sedmi týmů, k čemuž přispělo i překvapení v podobě nečekané porážky Čankovic, které v tabulce klesly, zatímco jejich přemožitel se vyšvihl na bronzový post.

I. třída

Holomci Jezbořice – Sokol Rozsochatec 5:0 kontumačně, když hosté odhlásili utkání na poslední chvíli, z čehož vyplynou další důsledky.

Spartak Hlinsko – Vysmátý zmije Pardubice 8:3 (4:0, 1:1, 3:2). K utkání jen tolik, že zápis o utkání nesplňuje formu zápisu. V kolonce hostí schází jméno soupeře, výsledek a třetiny nejsou uvedeny – nutno je hledat v čase střelců (Vrána 3, Pospíšil 2, Havlíček, Černý, Ježek resp. Berger, Voleský, Musil), není uveden rozhodčí, zapisovatel a po utkání nejsou podpisy rozhodčích ani zástupců obou týmů.

Sokol Česká Bělá – IHC Tuněchody 15:4 (7:2, 4:1, 4:1).
Branky: Blažek 4, Dipold, Tecl, Koubek a Kunz po 2, Kubát, Kavalír, Košmider – Horáček 2, Šena, Korel. Rozhodčí: Vepřovský - Říha. Vyloučení: 4:7. Výsledek neodpovídá předváděné hře, protože domácím se ujalo téměř vše a navíc jejich brankář byl skvělý. Nicméně Bělá zvítězila zaslouženě, když hra holí u soupeře byla mnohdy na hranici pravidel.

Želvy Chrudim – Torpedo Pardubice 4:8 (2:3, 2:1, 0:4). Branky: Procházka 2, Kamenický, Říčan – Mach 3, Kolín, M. Pospíšil, Kmošek, Czerlinski, Meduna. Rozhodčí: R. Budinský – Kleprlík. Vyloučení: 9:6, navíc Kusý (Ž) 10 OT. Bez využití. Oslabení: 2:0. Utkání o přední místa v tabulce mělo kvalitu, na druhé straně se hodně přerušovalo. Po dvě třetiny se hrála vyrovnaná partie, ve které domácí dvakrát udeřili v oslabení. Do poslední části vlétli lépe hosté, kteří využili individuálních chyb soupeře ke vstřelení čtyř gólů. Zajímavé utkání mělo sled branek: 0:1 – 2:1 – 2:3, 3:4, 4:4 – 4:8.

Příští 10. kolo: Rozsochatec – Želvy (HL 10. 12. od 17.30), Torpedo – Česká Bělá (CR 11. 12. od 17.00), Tuněchody – Hlinsko (CR 10. 12. od 19.30), Vysmátý zmije – Holomci (CR 11. 12. od 19.30).

II. třída

Jokerit Skuteč – AHC Čankovice 5:3 (0:1, 2:1, 3:1). Branky: Vopařil 3, Prášek, Zoulík – Blažek, D. Chocholouš, Meduna. Rozhodčí: Javůrek – Hrouzek. Vyloučení: 6:10. Dohrávka 7. kola. V úvodu třetí minuty šly Čankovice do vedení, poté se čekalo na gól až do závěru druhé třetiny, po které byl stav nerozhodný 2:2. Ve 47. minutě za stavu 3:3 neproměnili hosté Medunou trestné střílení, za což je v poslední pětiminutovce Jokerit potrestal dvěma góly. Pojišťovací, pátý, střílel Vopařil při power play soupeře do prázdné branky.

Dynamo Rosice – SDH Kostelec 10:2 (3:1, 2:1, 5:0). Branky: Pekárek 3, L. Zahálka 2, Brázda, Komárek, Paulus, Vlášek, Vrabec – Pražák, Kotajný. Rozhodčí: Teplý – Zahálka. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. Dynamo se střelcem Zdeňkem Pekárkem (rozhodčí KSLH) připravilo soupeři nečekaně vysokou porážku a potvrdilo, že jeho první místo v tabulce není náhodné.

Třemošnice – Jiskra Skuteč 3:10 (2:3, 1:4, 0:3). Branky: Brožek, Žďánský, Machota ml. – Žák a Starý po 2, Lenoch, Pitra, Vinař, Vaško, Kusý, Ligr. Rozhodčí: Hrouzek – Nevole. Vyloučení: 9:9, navíc Němec (TŘ) 10 OT. Během zápasu získávala Jiskra převahu, kterou vyjádřila i gólově. V 54. neproměnil trestné střílení domácí Žďánský.

Wignes Pardubice – Road cafe Pardubice 4:1 (1:1, 2:0, 1:0). Branky: Hrabánek 2, Chovančák, Vlašič – Dorko. Rozhodčí: Hudec – Kleprlík. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Po pardubickém derby se poprvé v letošní soutěži radoval z tříbodového vítězství Wignes, který učinil důležitý krok mezi 23. a 25. minutou, kdy dvěma góly utekl na 3:1. V závěrečné třetrině se bránil velkému tlaku soupeře, ze kterého hosté nedokázali překonat brankáře Petra Sedmáka. Ti navíc po oddechovém čase v 58:17 začali power play, ale za deset vteřin je soupeř potrestal Vlašičem, který mířil počtvrté puk do opuštěné klece Road cafe..

Dvakrát z 10. kola: Amat Pardubice – Jokerit Skuteč 9:3 (3:1, 4:0, 2:2). Branky: Píša 4, Pravec, Polívka, Honsa, Friede, Jícha – Z. Prášek, J. Prášek, Černý. Rozhodčí: Hájek – Nevole. Vyloučení: 15:11 + Bouška a Vopařil (oba SK) 10 OT. Využití: 2:0. Oslabení 2:0.

AHC Čankovice – Třemošnice 5:8 (0:5, 2:0, 3:3). Ze středečního utkání bližší informace ani zápis do uzávěrky nedošly.

1. Dynamo Rosice 8 6 0 1 1 64: 28 19
2. Amat Pardubice 9 6 0 0 3 80: 49 18
3. HC Třemošnice 9 5 1 0 3 52: 40 17
4. Jiskra Skuteč 8 4 2 0 2 68: 37 16
5. AHC Čankovice 8 5 0 1 2 52: 41 16
6. Telmont Chrudim 7 5 0 1 1 43: 37 16
7. SDH Kostelec 8 5 0 0 3 59: 54 15
8. Jokerit Skuteč 10 4 0 0 6 59: 50 12