První „velké derby“ prvoligové sezony je tu. Hokejisté Hradce Králové vyzvou na domácím ledě soka z Vrchlabí. V emotivním zápase předvede svá kouzla poprvé před vlastními fanoušky Martin Koudelka, jenž vykurýroval operované rameno.

Tápající Chrudim chce konečně zlomit hrůznou bilanci jedenácti proher v řadě. A má k tomu ideální příležitost. Písek totiž také zrovna neválí…

ST 18.00: HC VCES Hradec Králové (6. místo, 21 bod) – HC Vrchlabí (10. místo, 17 bodů).

Návrat Martina Koudelky přinesl ovoce už v sobotu. Útočník se po složité operaci utržené ramenní šlachy a třech měsících nuceného odpočinku zaskvěl hned v úvodním mači. V Táboře vyhrál Hradec 2:1 a Koudelka končil zápas s bilancí jedné branky a asistence.

„Koudy byl u obou branek. Byli jsme s ním spokojení,“ prohlásil hradecký trenér Jiří Mička. „Pro celé mužstvo byl jeho návrat velkým impulsem. Jeho přínos je cítit nejen na ledě, ale také v kabině. Teď doufáme, že to bude mít i další návaznost.“

Koudelka se zranil v červenci, během úvodního tréninku po pádu na mantinel. V průběhu přípravného období nesehrál ani jeden zápas. K prvnímu ostrému duelu v sezoně tak naskočil až v Táboře. „Tři týdny s námi bruslil, už byl pořádně natěšený na utkání. Myslím, že to bylo i vidět,“ směje se Mička.

V Hradci věří, že Koudelkův návrat pomůže prodloužit vítěznou šňůru na domácím ledě, kde tým v ročníku ještě neprohrál a jediný bod ztratil s Jihlavou.
Svěřenci trenéra Řeháčka se v poslední době potýkají se slabou koncovkou. Vždyť méně branek vstřelily už jen další tři týmy. Proto trenér doufá, že se v derby kanonýři probudí.

„Očekávám vyrovnaný zápas. Sice nám soupeř teď malinko odskočil, ale máme srovnatelné týmy. Bude to utkání plné emocí a těším se na jedinečný nádech východočeského derby. Každoročně jsou to jedna z nejkvalitnějších střet〜nutí v sezoně. Musíme vnutit soupeři vlastní hru a když se nám podaří zlepšit koncovku, můžeme uspět,“ řekl před zápase trenér hostujícího mužstva Josef Řeháček.

Tým by měl nadále táhnout nejproduktivnější hráč Kamil Tvrdek, který prozatím nasbíral 13 bodů.

ST 18.00: HC Chrudim (16. místo, 6 bodů) – IHC Konterm Písek (13. místo, 11 bodů).

Východočeši se po neradostné sérii jedenácti zápasů bez výhry chtějí dnes od 18 hodin konečně odrazit k světlejším zítřkům, protože pětibodová ztráta na dně tabulky již nevěstí nic dobrého. Další případný neúspěch s prvoligovým nováčkem by ještě prohloubil tuto tristní situaci.

„V sobotu jsme prohráli velmi důležitý zápas se svým sousedem v závěru tabulky, v Benátkách nad Jizerou, a teď už musíme konečně zabrat,“ je si vědom chrudimský trenér Pavel Rohlík.

Největší bolestí jeho svěřenců je málo produktivní koncovka. I u řeky Jizery si hráči vytvořili řadu šancí, ale neproměnili mimo jiné ani početní výhodu dvou hráčů.

„Na každý gól se velmi nadřeme, což nás stojí mnoho sil, a nakonec z toho nejsou pořádné výsledky. Je to velmi frustrující. Mančaft ale bojuje, dře a naštěstí nikdo nepropadá skepsi nebo krizi. V příštích zápasech doma nás čekají soupeři, kteří jsou nám tabulkově nejblíže, a nám nezbývá nic jiného, než je vyhrát,“ burcuje na klubovém webu kapitán týmu Lukáš Král, který zatím nasbíral nejvíce kanadských bodů, celkem čtrnáct.