Dukla Jihlava – HC Chrudim 2:6

Úvod utkání patřil poměrně jasně hostům, kteří si vytvářeli neustálý tlak a ve 4. minutě se ujali i vedení, když Blažek prošel neohroženě obranou a prostřelil brankáře Bendu. O pět minut později přidal tentýž útočník utěšenou střelou k tyči i druhý úspěch hostů. Jihlavští o sobě dali poprvé vážněji vědět až v 11. minutě, pokus Maleny ale zlikvidoval brankář Barta.

Za tři minuty byl však již zkušený chrudimský gólman bezmocný, když střelu Rosendorfa v přesilové hře tečoval za jeho záda Man (1:2). Do druhé třetiny nastoupila aktivněji Dukla, udeřit však mohlo na druhé straně. Šanci V& aacute;gnera ale reflexivně zneškodnila lapačka Bendy. O chvíli později šla ještě střela Ficence těsně nad, ve 29. minutě už ale bylo vyrovnáno, když přihrávku Bakuse uklidil do sítě opět Man. A začínalo se od nuly. Krátce po polovině utkání přepustil Benda místo v jihlavské svatyni Vajnerovi, ten ale dlouho čisté konto neudržel.

Ve 35. minutě totiž zakončil krásnou přesilovkovou kombinaci Šeda a znovu převážil misky vah na stranu Východočechů. Navíc si hned za minutu najel mezi kruhy Zadina a bylo to 2:4.

Závěrečné dějství se hrálo opět zcela v režii svěřenců kouče Hostáka, kteří si na ledě chvílemi dělali téměř doslova co chtěli. Jejich nápor sic e trochu zbrzdila dvě vyloučení, v 54. minutě si ale Zadina udělal z domácích obránců kuželkovou dráhu a rozvlnil jihlavskou síťku popáté. Definitivní brankovou tečku za vydařeným zápasem udělal v poslední minutě přesnou tečí Malinského střely Jindřich.

Fakta – branky a asistence: 14. Man (Rosendorf, Bakus), 29. Man (Hodek) - 4. Blažek, 9. Blažek (Šeda), 35. Šeda (Charousek), 36. Zadina (D. Mocek), 54. Zadina, 60. Jindřich (Malinský, Kaut). Rozhodčí: Vokurka - Svoboda, Pavlík Vyloučení: 3:4. Využití: 1:2. Diváků: 327. Třetiny: 1:2, 1:2, 0:2. Sestava HC Chrudim: Barta - Suchý, Charousek, P. Mocek, Vágner, Drtina, Malinský, Toužimský, D. Mocek - Šeda, Blažek, Procházka - Zadina, Kaut, Žák - Jindřich, Martinec, Buchtele - Stoklasa, Král, Bělohlávek.

Další přátelský zápas čeká chrudimské hokejisty již ve čtvrtek, když od 18 hodin přivítají na svém ledě Horáckou Slavii Třebíč.