Místní prvoligoví hokejisté pokračují ve stíhací jízdě a po výhře 4:3 SN nad Vrchlabím kolo před koncem nadstavbové části soutěže jsou na dohled tomu, aby se na poslední chvíli vyhnuli nevyzpytatelné baráži. A v případě souhry příznivých výsledků ostatních konkurentů se ještě mohou protlačit dokonce i do play off!

Možností jak všechno dopadne je stále značné množství. Výhodou svěřenců trenéra Pavla Rohlíka je, že mají lepší vzájemnou bilanci se všemi soupeři, kteří usilují o únik z baráže (pokud uspějí naplno v Kadani).

Kostky jsou vrženy následovně – průběžné pořadí skupiny B: 12. Kadaň 57, 13. Litoměřice 57, 14. Tábor 56, 15. Chrudim 55 bodů.

V pondělním posledním kole nadstavbové části bude klíčový duel Kadaň – Chrudim. Litoměřice končí ve Vrchlabí a Tábor v Třebíči, tedy se soupeři, kteří již mají účast v předkole play off jistou. Teoreticky by sice měli usilovat o co nejlepší umístění, aby dostali ve vyřazovacích bojích přijatelnějšího protivníka, jenže on si člověk nevybere. A tak je docela možné, že se tyto týmy nepřinutí hrát naplno, což by právě Chrudimi nehrálo do karet.

Možné varianty

Podívejme se tedy na případné varianty posledního kola nadstavby:

Pokud chrudimští hokejisté zvítězí v Kadani v normální hrací době, budou mít 58 bodů a jistotu, že minimálně na úkor svého posledního protivníka uniknou z baráže. Pokud by Litoměřice a Tábor nezískaly více než 58 bodů, tak by se Chrudim dostala dokonce do play off. „To by byl opravdový bonbónek po tak náročné sezoně, kdy jsme bojovali hlavně o holé přežití v první lize,“ glosuje kapitán mužstva Lukáš Král.

Jestli Chrudim zvítězí v Kadani za dva body po prodloužení nebo samostatných nájezdech, tak v tabulce skončí za tímto soupeřem a bude muset spoléhat na to, že Litoměřice nebo Tábor nezískají více než 57 bodů.

Případná porážka v Kadani po prodloužení či samostatných nájezdech už by znamenala jedinou naději. Že Tábor prohraje v Třebíči a se stejným počtem 56 bodů jako Chrudim doplatí na horší vzájemnou bilanci.

Nulový bodový zisk v Kadani nasměruje Chrudimské spolu s Pískem do baráže, která začne až 10. března a naskýtá se tedy otázka, co by s výkonností mužstva udělala více než měsíční pauza.

Chrudimské hokejisty můžete jet povzbudit přímo do Kadaně, pokud se přihlásíte u předsedy Fanklubu Jana Čáslavky na tel 774 495 924. Odjezd je od ZS ve 14 hodin.