V „B" skupině se měl hrát šlágr kola mezi Hlinskem a Litomyšlí. Zápas byl odvolán z důvodu nemocnosti hráčů Hlinska, náhradní termín je 9. února. Skutči jsme nedávali šanci v zápase na ledě Lanškrouna, se kterým v prvním vzájemném duelu na svém ledě neuspěla – prohrála 3:8. Ale jak to bylo ve skutečnosti, čtěte v dalších řádcích.

SKUPINA A

Chrudim – Polička 5:2 (1:0, 3:2, 1:0).

Branky: Bartoníček, Procházka, Polák, Králíček, Holub – Slavík, Jan.

Polička dnes představuje silný, dobře organizovaný tým, který hraje s chutí a elánem. Má ve svém středu hráče Chotěboře, Žďáru a z Havlíčkova Brodu. Pouze její diváci nepůsobili zrovna slušným dojmem, když museli být několikrát rozhlasem napomínání za házení kelímků na ledovou plochu. V úvodní části domácí neproměnili šance (Bartoníček dvakrát a Kišš při přesilovce). Ve 14. minutě rozhodčí Přichystal velmi přísně potrestal Plcha za odhozenou hokejku trestem do konce utkání (nesportovně gestikuloval a protestoval vůči osobě hlavního rozhodčího – tak uvedeno v zápise) a na to hned po dvaceti vteřinách domácí druhý útok rozebral obranu soupeře a poprvé překonal Rauera v brance Poličky – Bartoníček (Dobiáš, Králíček) 1:0.

V gólově nejbohatší prostřední dvacetiminutovce začali Chrudimští velmi dobře, když během 23. minuty překonali Rauera hned dvakrát. Nejprve odražený kotouč od Nováka doťukl Procházka – 2:0 a po necelé půlminutě gólman střelu Vícha sice ztlumil, ale Polák dorážel – 3:0. Pět minut byla Polička pod tlakem, ale pak se rychle všechno změnilo. Závodníkovo vyloučení potrestal po čtyřech vteřinách Slavík – 3:1. Tentýž střelec prověřil v polovině zápasu pozornost Dundáčka, a když po chvíli šel za katr Urban, po sedmnácti vteřinách bylo v táboře hostí veselo, protože Miroslav Jan korigoval na 3:2. Ještě štěstí, že tlak hostí přerušil Králíček (Bartoníček), který se nejlépe orientoval v chumlu před brankou a propasíroval puk do sítě – 4:2.

Závěrečná část již pohledný hokej nepřinesla, ze hry odstoupili Závodník, Urban, Kišš a Dvořák (šetřili se na sobotní duel v Pardubicích). Ve hře bylo dost nepřesností, špatné byly přesilovky. Domácí při ní soupeře neohrozili, naopak Polička při své početní výhodě dala vyniknout Dundáčkovi, který svůj tým podržel. Když už se zdálo, že skóre zůstane nezměněno, hosté si v čase 58:13 vyžádali oddechový čas a hráli v šesti bez brankáře. Před vypršením 59. minuty Jan přišel ve svém obranném pásmu o puk, který mu sebral Procházka. Před opuštěnou klecí našel zcela volného Holuba a konečný výsledek 5:2 byl na světě.

Sestava HC Chrudim: Dundáček – Formánek, Turčani, Sýkora, Schweinfurter, Zrůst, Urban, Závodník, Vích – Kišš, Dvořák, Plch – Králíček, Bartoníček, Dobiáš – Holub, Novák, Procházka – Cvrček, Polák, Slavík.

HC Chrudim čekají před dalším rozdělením ještě tři utkání: V sobotu 2. 2. hraje na ZH Pardubice (18.45), ve středu 6. 2. hostí Choceň (18.30) a třetí část zakončí v neděli 10. 2. v Moravské Třebové.

SKUPINA B

Hlinsko – Litomyšl odloženo.

Na úterním předzápasovém tréninku se sešla necelá polovina mužstva z důvodu nemoci zbývajících hráčů. Z toho důvodu jednal výbor HC Hlinsko se soupeřem, se kterým projednal dohodu o sehrání utkání v náhradním termínu, a to v sobotu 9. února od 17 hodin.

Lanškroun – Skuteč 4:2 (1:1, 2:0, 1:1).

Branky: Fischer 2, Šula, Kocián – Vrána, Ligr.

V hale B. Modrého hosté odehráli vyrovnané utkání se špatným výsledkem. Bez kapitána Ondry Netolického, pouze se dvěma obrannými formacemi se ujali vedení hned ve 4. minutě gólem Vrány 0:1. Odpověď z hole domácího Fischera přišla v čase 5:11 – 1:1 . Šance se střídaly na obou stranách, ale gól v první třetině již nepadl.

Začátek druhé třetiny byl nejprve v režii domácích a hrající trenér Šula v čase 23:11 poprvé v utkání posílá hokejisty Lanškrouna do vedení 2:1. Klíčový okamžik utkání nastal v rozmezí 30. – 34. minuty, kdy čtyřmi vyloučeními Skuteč nabídla soupeři dlouho trvající přesilovku 5 na 3. Zvýšení vedení zařídil svým druhým gólem Fischer 3:1. Šance na snížení stavu ve druhé třetině nevyužili Kusý, Ligr ani F. Klusoň.

Herně vyrovnané utkání rozhodnul Kocián ve 47. minutě, kosmetickou úpravu skóre zařídil v 55. minutě Ligr.

Sestava HC Skuteč: Herynek – Tocháček, Netolický, L. Kusý, Štursa, J. Kusý – M. Klusoň, Sládek, Hromádko, Komárek, F. Klusoň – Pešek, Vrána.

V neděli 3. 2. v rámci osmého kola má Hlinsko volno, což se mu jistě hodí k uzdravení dosud nemocných hráčů a Skuteč přivítá Českou Třebovou (17).

JAROMÍR DOLEŽAL