Do města okurek jeli Východočeši s cílem rozhojnit bodovou bilanci před boji o záchranu, a byť poměr střel vyzněl jasně pro domácí (56:28), tak se jim to podařilo.

Znojemští v úvodu nevyužili tři přesilovky. Naopak Chrudim zúročila hned svoji první početní výhodu ve 13. minutě dělovkou Drtiny od modré čáry.

V polovině druhé třetiny předvedl vynikající zákrok brankář Landsman, který v pádu zlikvidoval lapačkou Havlíkovu střelu. Na straně Znojma se vyznamenal brankář Horčička tři minuty před klaksonem, kdy vychytal Martince a poté ho nepřekvapila ani bomba Toužimského.
V úvodu třetího dějství projel Patrik Fořt při oslabení svého týmu středním pásmem a z pravého křídla střelou přes obránce nachytal znojemského gólmana trefou mezi betony – 0:2. V posledních dvou minutách vyloučil sudí Šedu a Znojmo se ještě mohlo pokusit o zkorigování stavu, ovšem ani power play mu nepomohla.

Fakta – branky a asistence: 13. Drtina (Šeda), 42. Fořt (Toužimský). Rozhodčí: Petružálek - Jílek, Polonyi. Vyloučení: 7:9 + Meidl (ZNO) 10. min. OT. Využití: 0:1. Oslabení: 0:1. Diváci: 1698. Třetiny: 0:1, 0:0, 0:1.

Orli Znojmo:
Horčička - Hořava, Morava, David, Štach, Kolafa, Štrach, Lattner - Plášek, Barus, Svoboda – Beroun, Hradecký, Sedlák – Staněk, Meidl, Havlík, Říha – Haman, Vyletelka.

HC Chrudim:
Landsman - Drtina, Malinský, Toužimský, P. Mocek, D. Mocek, Vágner, Zukal, Charousek - Klejna, Rákos, Bláha – Zadina, Marzinec, Žák – Fořt, Král, Varga – Radil, Blažek, Šeda.

Pavel Rohlík, trenér HC Chrudim: „Přestože Znojmo bylo opticky lepší, do velkých šancí jsme soupeře nepustili a podpořeni výborným gólmanem jsme zaslouženě vyhráli. Jsem rád, že si kluci zvýšili sebevědomí před play out.“ (pn)