HC Chrudim – HC VCES Hradec Králové 3:1

Úvod utkání se nesl ve znamení řady nepřesností, a tak byla první vážnější šance k vidění až v 5. minutě, rychlý nájezd hostů ale zneškodnil Vošvrda. Za tři minuty se naskytla domácím téměř dvouminutová přesilovka pět na tři, ale i hostující Balážik zůstal přes několik vážnějších pokusů nepřekonaný. Sotva však byli Hradečtí v pěti, zakončil pěknou kombinaci Chrudimi švihem do šibenice Procházka.

Ve 12. minutě měli početní výhodu i hosté, ale příležitost si vytvořili domácí. Zadina vypíchl na útočné modré puk, jeho nájezd ale skončil na Balážikovi. V 17. minutě se na druhé straně povedl rychlý protiútok Hradci, kdy si na Ježkovu nahrávku najel rychlonohý Kubišta, a po blafáku brankáři Vošvrdovi do prázdné klece vyrovnal. Střední část začali náporem domácí, ale zahanbit se nenechali ani hosté, a tak se hrál svižný a vcelku pohledný zápas, ve kterém šance střídala šanci. Skóre se ale neměnilo.

V polovině utkání Hradečtí zcela vyměnili svůj tým a nasadili „béčko“, tlak Chrudimi však trval. Jelikož se ale neujal ani ve 36. minutě velký závar před brankářem Alexou, diváci se v této třetině branky nedočkali. Úvod posledního dějství patřil hostům a ve 43. minutě po příklepu Březiny stálo při domácích štěstí, když chrudimským gólmanem ztlumený puk pomalu poskakoval za jeho zády do sítě, ale jeden z obránců jej stačil odehrát do bezpečí. O chvíli později se zase podařilo na druhé straně rychlé přečíslení dvou na jednoho Chrudimi, šanci ale zmařila nepřesná nahrávka. Přesto se iniciativa znovu přenesla na jejich hokejky, brankou ale neskončila v 51. minutě ani tutovka Stoklasy, kterou zázračně vykopl špičkou betonu Alexa.

Hradecký gólman zůstal překonán až o tři minuty později. To se svým typickým způsobem po pravé straně rozjel Zadina a nechytatelnou ranou mu nedal šanci (2:1). Čtyřicet šest vteřin před koncem pak pečetil výhru domácího mužstva po c hytrém najetí před branku Žák. Tento gól lehce zdvihl vlnu emocí, která skončila pravou kanadskou bitkou mezi Buchtelem a Bergerem. Po utkání se ještě jela na každé straně tři trestná střílení, v nichž se z výhry také radovali Chrudimští. Jediným úspěšným exekutorem byl hned v první sérii Stanislav Procházka.

Fakta – branky: 10. Procházka (Zadina, Charousek), 54. Zadina (Charousek, D. Mocek), 60. Žák (Malínský) – 17. Kubišta (Ježek). Rozhodčí: Úlehla – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:10. Bez využití. Diváků: 510. Sestavy - HC Chrudim: Vošvrda – Toužimský, Malínský, Suchý, P. Mocek, Charousek, D. Mocek, Vágner, Drtina – Buchtele, Martinec, Žák – Jindřich, Blažek, Bělohlávek – Zadina, Král, Procházka – Stoklasa, Kaut, Šeda. HC VCES Hradec Králové: tým A: Balážik – Rejzek, Karlíček, Klement, Hendrich – Táborský, Florian, Březina – O. Hruška, Ježek, Kubišta – Fořt , Velich, Volráb; tým B: Alexa – Seidl, Pazdera, Spudil, Hornyš – Lesák, J. Hruška, Chipauix – Šimoníček, Kazda, Šejnoha – Berger, Luštinec, Kravchenko.

Martin Hosták, trenér HC Chrudim: „Chytit na úvod přípravy soupeře, který je na vysoké úrovni, a tím Hradec bezesporu je, bylo pro nás dle mého názoru nadmíru užitečné. S utkáním jsem velmi spokojen, chtěli jsme hrát aktivně, chtěli jsme aktivně napadat, a to se nám podařilo. Na druhou stranu naše hra nebyla ještě zdaleka vyladěná, byla hodně kostrbatá, s množstvím chyb a nepřesností, je vidět, že na ledě teprve začínáme. Mám ale docela radost z defenzívy, tam jsme byli hodně pečliví, důsledně jsme se vraceli a nepustili soupeře prakticky do žádné větší šance. Mile mě překvapila ná ;vštěvnost, před diváky smekám klobouk. Člověk by očekával, že v takovémto počasí půjdou radši vedle na plovárnu… Vítězství nad Hradcem mě potěší vždycky!“

Jiří Slabý, asistent trenéra HC VCES Hradec Králové: „Utkání rozhodně splnilo svůj účel. Na to, že se jednalo o první v sezoně, to bylo kvalitní střetnutí, které mělo své nasazení a tempo. Po zvážení jsme do něj nasadili dva týmy, jelikož máme v přípravě 35 hráčů a potřebovali jsme je prostřídat a vyzkoušet. Z porážky si nic neděláme, k zápasu jsme šli z plného tréninku. Třeba dnes jsme měli dvě jednotky a ještě v šestnáct hodin byli na ledě. Přesto jsme s jeho odehráním naprosto spokojeni.

RADEK PECINA