HC Chrudim – Salith Šumperk 9:4

Hosté už svůj boj o záchranu vzdali pravděpodobně před zápasem a do Chrudimi přijeli s dvanácti juniory. Podle toho to také zejména v úvodu utkání vypadalo. Po 68 vteřinách byl stav již dva nula a v 6. minutě za stavu 4:0 Šumperk střídal gólmana. Náhradník však vydržel s čistým štítem pouze 16 vteřin. Pak už bylo jenom otázkou, jestli domácí vyhrají dvouciferně. V závěru zápasu se však místo vyvolávané desítky třikrát prosadili Draci a zmírnili tak svoji drtivou porážku. Od pádu do II. ligy je to však nezachránilo.

Fakta – branky a asistence: 1. Blažek (Šeda), 2. Zadina (Martinec, Toužimský), 4. Šeda (Blažek), 6. Král (Charousek), 6. Rákos, 33. Zadina (Martinec), 33. Buchtele (Král, Charousek), 41. Drtina (Malinský), 50. Fořt (Král) – 25. Holík (Orosava), 58. Pekr, 60. Holík (Stejskal, Orosava), 60. Drtil (Velecký, Červenka). Rozhodčí: Horák – Čížek, Šprongl. Vyloučení: . Využití: . Oslabení: . Diváci: 530. Třetiny: 5:0, 2:1, 2:3.

HC Chrudim: Landsman (33. Němec) – Drtina, Malinský, Toužimský, P. Mocek, D. Mocek, Vágner, Charousek, Buchtele – Radil, Blažek, Šeda – Zadina, Martinec, Žák – Fořt, Král, Varga – Klejna, Semorád, Rákos. Salith Šumperk: Čiliak (6. Misiorz) – Šafařík, Fryč, Ondráček, Novotný, Hoďa, Holík, Drtil, Haas – Velecký, Červenka, Hlavsa – Svoboda, Bekr, Stejskal – Skoumal, Orosava, Prokopec.

Pořadí skupiny play out: 1. Chrudim 68. 2. Beroun 66. 3. Šumperk 52 bodů.