V domácím prostředí se z tria východočeských zástupců představí ještě Chrudim, která přivítá nepříjemný Havlíčkův Brod. Hokejisté Hradce Králové se o body poperou v tápajícím Berouně.

ST 18.00: HC Chrudim (9. místo, 33 body) – HC Rebel Havlíčkův Brod (7. místo, 37 bodů).

Ze čtyř těžkých zápasů (Ústí n. L., Znojmo, Chomutov, Jihlava) vydovali Východočeši solidních pět bodů. „Mrzí mě jen zápas v Jihlavě, kde jsme měli vyhrát. Jenže jsme nedali plno šancí a z pěti penalt proměnili jen jedinou,“ smutní chrudimský kouč Pavel Rohlík. Přesto se tým pod jeho vedením tlačí do klidnějšího středu tabulky.
Ideální možnost dostat se na dostřel osmému místu má právě dnes, kdy na svém ledě hostí Havlíčkův Brod.

„Je to pro nás moc důležitý zápas. Tabulku sledujeme a víme, že v případě výhry budeme od Brodu jen bod. To je naším hnacím motorem. Chceme vyhrát,“ skálopevně prohlašuje chrudimský lodivod.

DNES PŘIVÍTÁ domácí HC Chrudim na svém ledě Rebely z Havlíčkova Brodu. Chrudimským se v posledních kolech podařilo zastavit sérii neúspěchů, vždyť jen minulý týden získali čtyři body za domácí vítězství nad Chomutovem a remízu v řádné hrací době na stadionu hostitelů z Jihlavy.

Do Chrudimi míří soupeř z Vysočiny, který okupuje 7. příčku prvoligové tabulky. Východočeši jej s odstupem čtyř bodů pronásledují z 9. místa. Rebelové jsou známí výborným bruslením a fyzicky náročnou hrou, proto se až na ledě uvidí, kdo v dnešním klání bude tahat za delší provaz.

Kromě tradiční soutěže o ceny z fan shopu HC Chrudim se příchozí mohou těšit na Mikulášskou nadílku. Pokud diváci celý rok dobře fandili, nemusí se obávat čerta, který by je mohl odnést. Naopak dostanou od HC Chrudim sladkou pozornost.
ST 18.00: HC Vrchlabí (12. místo, 30 bodů) – Salith Šumperk (16. místo, 23 body).

Spekulace Deníku se potvrdily. Josef Řeháček zůstává ve funkci hlavního trenéra podkrkonošského týmu. Po odvolání Vladimíra Jeřábka se pokusí tým z mizerné nálady dostat bývalý asistent.
„Je to příjemný, ale zároveň zavazující pocit. Musíme makat, abychom se dostali na pozice, kde chceme být,“ říká kouč, jenž si premiéru v nové funkci odbyl v pátek při „velkém derby“ s Hradcem Králové. A zvládl ji solidně. Vrchlabí získalo bod a při troše štěstí se mohlo pyšnit kompletní bodovou sbírkou.
Teď Řeháčka čeká domácí křest ohněm s posledním Šumperkem. „Trochu změníme taktiku. Přece jen se nám doma nedaří,“ uvažuje. Nový kouč sáhne i do sestavy. Oproti zápasu s Hradcem nasadí do hry čtyři formace, kosmetické změny se dotknou i složení jednotlivých pětek. Mimo hru jsou dloudobě zraněné opory Beck s Kubešem, jejichž návrat na led se očekává nejdříve po Vánocích. Klub se domluvil s Mladou Boleslaví na měsíčním hostování Nikoly Gajovského.
ST 18.00: HC Berounští Medvědi (13. místo, 28 bodů) - HC VCES Hradec Králové (4. místo, 46 bodů).

Takřka třídenní volno si užili hradečtí hokejisté po vítězství s Vrchlabím. „Už to potřebovali. Kluci si museli po náročném programu oddechnout. Nejen fyzicky, ale také psychicky,“ řekl asistent trenéra Jan Slabý.
Hradec čtyřikrát v řadě vyhrál a slušnou bilanci si nechce dnes v Berouně pokazit. „Nebude to nic jednoduchého. Máme zprávy, že soupeř předvádí dobrý hokej. Mladí se musejí otrkat a pak se v Berouně odloupnou od spodku tabulky,“ myslí si Slabý.
Ve hře je také jedna důležitá věc. Hradec se může v případě vítězství a zároveň zaváhání Olomouce poprvé v sezoně protlačit na třetí místo tabulky. „Vnímáme to. Víme, jak tabulka vypadá. Bylo by to samozřejmě příjemné, ale naší proritou to nyní není. Máme před sebou dlouhodobější cíle,“ usmál se Jiří Slabý.
V Berouně by měl po jednozápasové odmlce nastoupit jeden z lídrů týmu Martin Koudelka. Problémy se stehenním svalem jsou již minulostí. Naopak mimo hru je stále Richard Rapáč, jehož bolavé koleno nepustí do zápasu několik týdnů.