Jednoznačnou výhrou 5:1 překvapili fanoušky, ale hlavně si připsali důležité tři body na své cestě za záchranou.

Zápas zhodnotil trenér Pavel Rohlík:

„Pro nás bylo nepříjemné, že jsme na jih Čech museli cestovat znovu, nesouhlasíme totiž s rozhodnutím svazu o opakování zápasu. Co máme informace, tak led už měli v nekvalitním stavu týden a domácí to zanedbali. Alespoň jsme se Táboru 'pomstili' vítězstvím. Utkání kluci zvládli na výbornou, byli jsme lepší, parádně zachytal Landsman, a tak je naše výhra zasloužená. Těší mě, že jsme odehráli celý zápas na čtyři formace. Myslím, že mužstvo již teď funguje velice dobře, sebevědomí mu šlo hodně nahoru, z posledních čtyř střetnutí třikrát zvítězilo a také v Chomutově nehrálo špatně. Proto je škoda, že jsme se několika nevydařenými zápasy připravili o play off.“

Dále se chrudimský kouč vyjádřil k posilám, které minulý týden do týmu přišly. V zápase s Táborem vynikl zejména autor dvou gólů Patrik Fořt.

„Je důležité, že do mužstva zapadli. Mužstvo vidí, že novicové budou pro něj přínosem. Kádr jsme doplnili zejména proto, že boj o sestupové místo rozhodně není u konce. Šumperk určitě bude bojovat a jak je vidět z jeho výhry nad Havlíčkovým Brodem, i bez Moravce a Haška to rozhodně nevzdává. “

Již ve středu čeká Chrudimské další zápas, poslední domácí v dlouhodobé části soutěže. Od 18 hodin přivítají SK Kadaň, osmý celek tabulky.

„Na Kadaň se nám v letošní sezoně moc nedaří. Víme, že u nich došlo v poslední době k obměně kádru, nějací kluci jim odešli do Chomutova a zejména brankář Jarina jim asi bude chybět, ale to vůbec nic neznamená a my se na to nesmíme ohlížet. Je potřeba hrát naplno, svoji hru a pokusit se zvítězit. Myslím, že naše mužstvo je nyní v takové formě, že by si mělo v domácím prostředí se soupeřem poradit. Já doufám, že to tak i dopadne a získáme tři body“, uzavřel trenér Rohlík.

RADEK PECINA