Východočeši dnes utkáním proti Šumperku vstoupí do hokejové baráže

„Nedokážu odhadnout, co tato dlouhá pauza s formou mužstva udělá. Sice jsme po týdenním volnu pravidelně trénovali, ale kvůli nedostatku vhodných soupeřů jsme sehráli pouze jediný modelový zápas na ledě extraligového Liberce. Výsledek 7:1 pro favorita nebyl směrodatný, oba týmy si zkoušely různé herní varianty,“ přiblížil dlouhé mezidobí chrudimský trenér Pavel Rohlík.

Zatímco poslední dva týmy I. ligy (Chrudim a Písek) měly zmíněný herní výpadek, tak naopak o vítězích tří skupin druhé ligy, kteří se zúčastní baráže, se rozhodovalo až do minulého víkendu. „Je otázkou, jestli to pro druholigové soupeře bude výhoda, že měli pravidelný zápasový rytmus. Může se u nich projevit naopak únava, případně je negativně ovlivní možná zranění. V každém případě doufám, že se v baráži projeví značný výkonnostní rozdíl mezi první a druhou ligou a uspějeme v ní,“ věří Rohlík.

Fanoušky jistě zajímá, v jaké síle chrudimští hokejisté do baráže vyrukují. „Potěšitelné je, že se podařilo s Karlovými Vary dohodnout pokračování hostování Dmitrije Cyganova, který nám od Nového roku pomáhal a byl pro mužstvo opravdovým přínosem. Jsem také rád, že Pardubice ve čtvrtfinále extraligového play off přejely Zlín 4:0 na zápasy a snad nám některé hráče uvolní na střídavý start,“ přeje si trenér.

Prvním soupeřem Chrudimě v baráži bude dnes od 18 hodin vítěz druholigové skupiny Východ Salith Šumperk. Také další dva zápasy sehrají Východočeši doma, což by mělo být výhodou. „Dobrý start do soutěže je vždycky důležitý. Proto věřím, že hráči s podporou věrných fanoušků udělají všechno pro to, aby domácí úvod baráže zvládli, což by tým psychicky povzbudilo do dalších náročných bojů,“ sdělil nám prezident klubu Vladimír Pitter.

Program baráže o I. hokejovou ligu

1. kolo – čt 10. 3.: Chrudim – Šumperk (18), Písek – Jindř. Hradec, Most volno.
2. kolo – so 12. 3.: Chrudim – Písek (17), Šumperk – Most, Jindř. Hradec volno.
3. kolo – po 14. 3.: Chrudim volno, Písek – Šumperk, Most – Jindř. Hradec.
4. kolo – st 16. 3.: Chrudim – Most (18), Šumperk – Jindř. Hradec, Písek volno.
5. kolo – so 19. 3.: Jindř. Hradec – Chrudim, Most – Písek, Šumperk volno.
6. kolo – po 21. 3.: Šumperk – Chrudim (18), Jindř. Hradec – Písek, Most volno.
7. kolo – st 23. 3.: Písek – Chrudim, Most – Šumperk, Jindř. Hradec volno.
8. kolo – so 26. 3.: Chrudim volno, Šumperk – Písek, Jindř. Hradec – Most.
9. kolo – po 28. 3.: Most – Chrudim, Jindř. Hradec – Šumperk, Písek volno.
10. kolo – st 30. 3.: Chrudim – Jindř. Hradec (18), Písek –Most, Šumperk volno.