Benátky – Chrudim 5:2

V první třetině diváci branku neviděli, i přestože oba celky měly dvakrát početní výhodu pěti proti třem. Rozhodčí Lacina totiž vylučoval během celého zápasu velmi úzkostlivě.

Do druhého dějství vstoupili lépe hostující hráči a skóre otevřel Pospíšil. Pak se ale Benátečtí nadechli k velkému obratu. Přesně v polovině zápasu vyrovnal Havel a za dvě minuty poslal domácí do vedení Rapač.

Ve stejné minutě přišla nejkurióznější situace zápasu. Jiří Moravec vyslal na brankáře Růžičku, který v loňské sezoně pomáhal Mladé Boleslavi k postupu do extraligy, střelu téměř od červené čáry, jenž k překvapení všech skončila v brance. Třetinu snů pro domácí uzavřel svou druho brankou v zápase Richard Rapač.

Ve třetí třetině si domácí s přehledem hlídali vedení, i přestože dovolili hostům snížit. Pět minut před koncem ještě utkání zdramatizovalo pětiminutové vyloučení Jecha.

Branky a nahrávky: 30. Havel (Hruška), 32. Rapač (Pavlů), 32. Moravec (Podkonický), 40. Rapač (Kadeřábek, Drábek), 60. Kudrna (Nedvídek) – 24. Žák (Semorád), 46. Semorád (Žák, Kuncl).

Rozhodčí: Lacina – Podrazil, Žídek. Vyloučení: 14:9 (navíc Jech 5 do konce). Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 550. Třetiny: 0:0, 4:1, 1:1.

Benátky: Nedvídek (Hanousek) – Drábek, Gajda, Hrach, Pavlů, Schnábel, Moravec, Kajínek – Kudrna, Skořepa, Havel, – Špaček, Podkonický, Vantuch– Jech, Bárta, Dušek – Kadeřábek, Rapáč, Weiss, (Hruška). Trenér: Petr Haken.

Chrudim: Růžička (Šrámek) – Toužimský, Kolář, Vyskočil, Kuncl, Suchý, Šafařík, Daňo, Fejgl – Stavenský, Semorád, Šeda, Martinec, Král, Žák, Zadina, Beránek, Pospíšil, Zohorna, Bělohlávek, Bláha.