„Zlatá“ výhra místních hokejistů v Litoměřicích 3:2 pořádně zamotala situaci ve skupině B o 9. – 16. místo a notně přiživila naději svěřenců trenéra Pavla Rohlíka na únik z baráže, která čeká poslední dva týmy tabulky. Dokonce není ani vyloučena možnost vmáčknout se na poslední chvíli mezi dvanáct nejlepších týmů soutěže a zahrát si tak předkolo play off.

Přehršle variant

Ale nepředbíhejme. Jenom si nastiňme teoretické možnosti. Dvě kola před koncem nadstavby je aktuální pořadí skupiny B následující: 9. Vrchlabí 62, 10. Benátky 61, 11. Třebíč 59, 12. Kadaň 56, 13. Tábor 54, 14. Litoměřice 54, 15. Chrudim 53, 16. Písek 43. A jaký je los posledních dvou kol? 43. kolo (SO 5. 2.): Chrudim – Vrchlabí, Litoměřice – Písek, Benátky – Třebíč, Tábor – Kadaň. 44. kolo (PO 7. 2.): Kadaň – Chrudim, Třebíč – Tábor, Písek – Benátky, Vrchlabí – Litoměřice.

Mimo hru už je poslední Písek, ale ve hře o play off a únik z baráže jsou ještě všechny zbývající týmy. Pravda, Vrchlabí a Benátky již mají play off jisté, ale budou usilovat o co nejlepší umístění, aby nenarazily na nejsilnější soupeře. Třebíči k jistotě scházejí dva body, ale zbývající čtveřice se o dvanáctou „play offovou“ příčku ještě bude rvát až do konce.

Pokud Chrudimští vyhrají oba zbývající zápasy v normální hrací době, tak by měli lepší vzájemné zápasy než Kadaň, kdyby ta předtím získala tři body v Táboře. Jestli Kadaňští v Táboře uspějí méně nebo vůbec, tak by měla Chrudim jistotu, že se vyhne baráži na jejich úkor a v případě příznivé souhry dalších výsledků by se posunula i do play off.

Ale variant je doslova přehršel. Jejich výčet by zabral mnoho místa a šlo by stejně jenom o kdyby. Proto bude důležitější maximálně povzbudit chrudimské hokejisty při sobotním derby s Vrchlabím a na dálku držet palce při derniéře v Kadani. Současně je nutno doufat v souhru příznivých výsledků ostatních soupeřů.

Nyní se ještě vraťme ke klíčové výhře v Litoměřicích. O ní rozhodl bleskový úvod, kdy po čtyřech minutách vedli hosté brankami Cyganova a Fořta o dva góly. Když v polovině zápasu přidal svou druhou trefu Cyganov a na ukazateli skóre svítilo 0:3, zdálo se už „vymalováno“. Ale pak soupeř korigoval Evanem (nedávno hrával za Chrudim) a když Východočeši nevyužili dlouhou přesilovku 5 na 3 na přelomu druhé a třetí třetiny, tak se soupeř nadechl k mohutnému náporu. Naštěstí stačil jen snížit Horčičkou a kýžené vyrovnání mu nepřinesla ani power play 6 na 4.

Jak to viděli

Pavel Rohlík, trenér HC Chrudim: „Bylo nám jasné, že buď nás porážka popraví, nebo bude v případě tří bodů možná ještě o něco hrát. Takže jsme se na toto utkání pečlivě připravovali. Na tréninku jsme se snažili o to, abychom eliminovali rychlý protiútok Litoměřic, který je zdobí. Až na dva případy v úvodu utkání se nám to dařilo. Ke konci domácí zvýšili tlak a nás podržel brankář Landsman. Dnešní výsledky soupeřů nám nahrály do karet, a tak ještě živíme naději.“

Daniel Tvrzník – trenér HC Stadion Litoměřice: „Bohužel se nám přihodilo přesně to, co jsme nechtěli. Chrudim se rychle dostala do vedení a uzavřela střední pásmo, přes které jsme se těžko dostávali. Ta čtvrtá minuta byla klíčovou pro celé utkání. Museli jsem otevřít hru a hrát vabank. Nakonec jsme snížili na rozdíl jedné branky, ale ve třetí třetině jsme nastřelili tři tyčky a neproměnili celou řadu dobrých šancí. Stále se nás drží nějaká střelecká nemohoucnost. V Táboře jsme nedali ani gól a dnes pouze dva. “