Není jim co závidět. Jeden cítí, že by mohl být odvolán, druhý je zase nucený přistoupit k nepopulárním opatřením. Vrchlabský trenér Vladimír Jeřábek a jeho protějšek z Chrudimi Pavel Rohlík jsou před sobotním derby pod Krkonošemi (18) v těžké roli.

Šest posledních zápasů = pět porážek. To je bilance regionálních rivalů před vzájemným střetem. V Chrudimi už na změnu kouče před dvěma týdny došlo, v podhorském ležení se k tradičnímu kroku ještě neodhodlali.

„Určitě se cítím v ohrožení. Majitel klubu Petr Dědek vstoupil do vrchlabského hokeje před pěti lety a pořád vyhrává. Nikdy se nevyskytl problém. Až teď,“ na rovinu říká Jeřábek. „Je možné, že pokud neuspějeme s Chrudimí, můžu skončit.“

V klubu se mu zatím dostává zastání. O odvolání dosud úspěšného kouče nemůže být ani řeč. „Naši trenéři mají důvěru. Není důvod k panice. Ta příčina není v tom, že by něco dělali špatně. Přece není možné, aby se dařilo celou sezonu,“ hovoří s klidem Petr Dědek. „Je běžné, že mužstvo prochází drobnou krizí. Loni v listopadu jsme si vybrali také špatný měsíc. Pět roků, co jsem ve Vrchlabí u hokeje, se stále jen vyhrávalo. Vím, že to také pořád nejde,“ dodává mecenáš klubu.

Kde je zakopaný pes? V koncovce. Vrchlabí si za zápas vypracuje řadu gólových situací, ale jejich realizace je mizerná. Zle se trápí Kubeš, do zranění to nešlo Beckovi, občas se trefí Čaloun, ale sám ví, že to také není ono. „Klukům nemůžu říkat, aby neútočili a neměli gólové šance. Ale prostě nedáváme branky. Za celou sezonu jsme neodehráli jediný klidný zápas,“ lamentuje vrchlabský trenér.

Exploduje jeho tým v derby? „Jak moc bych si to přál,“ vypálí kouč. „Hrajeme doma, kde nám to nejde. Ale stojím si za tím, že nás přehrála jen Olomouc.“

V Chrudimi mají také starostí nad hlavu. Tým strádá i pod vedením Pavla Rohlíka. Že čtyř zápasů se povedl pouze jeden v Benátkách. „Měli jsme je dobře přečtené. Nikam jsme se nehrnuli a hráli zodpovědně z obrany. Tak musíme hrát i ve Vrchlabí. Vím, že domácí celek je hodně útočně laděný,“ uvažuje chrudimský lodivod.

Po výhře v Benátkách to vypadalo, že se mužstvo zvedá z bahna. Jenže přišla středa a další domácí výpadek. Dokonce s posledním Havířovem (1:2). „Byl to několikátý zápas, který jsme si prohráli úplně sami. Svojí vlastní nezodpovědností. Už jsme z toho museli vyvodit důsledky,“ přiznal Rohlík.
Pokuty, vyřazení ze sestavy či přímo vyhazovy? „To jsou interní věci,“ nechce postihy konkretizovat mladý kouč.

Chrudimi se uzdravil gólman Koutský. Rohlík tak má před derby z čeho vybírat. „O tom, kdo nastoupí do branky, se ještě rozhodnu. Hlavně to musíme celé odmakat,“ burcuje chrudimský trenér.