HC Skuteč – HC Hlinsko 5:6 v prodloužení (3:3,1:0, 1:2 – 0:1). Branky: 13. Souček (Žák), 16. Andrejs, 19. Musil (Hladík), 38. Hladík (Sýkora), 41. Vlasák (Kusý) – 9. Fiala (Novák, Ptáček), 13. Kočan (Šulc, Dvořák), 19. Dvořák (Kočan), 45. Kočan (Šulc), 51. Michal Sláma (Fiala, Šulc), 62. Ptáček. Rozhodčí: Sedlák – Motýl, Kalus. Vyloučení:10:9, navíc Štěpánek 10 OT, Martin Sláma (oba Hlinsko) do konce utkání. Využití: 1:1. Oslabení: 0:1. Diváci: 120. Sestavy – Skuteč: Kukla (Vokoun) – Sýkora, Nevečeřal, Kosejk, Papadopulos, Vondráček, Vlasák, Souček, Andrejs, Žák, Ptáčník, Musil, Kusý, Pražan, Hladík, Tocháček, Špilar. Hlinsko: Saifr (20. Gregor) – Kavalír, Vybíral, Spal, Lukáč, Šuvara, Novák, P. Ptáček, Tulis, T. Ptáček, Fiala, Činčera, Mláteček, Martin Sláma, Kočan, Štěpánek, Šulc, Michal Sláma, Dvořák.
Hosté přijeli pro body, ale domácí podle předpokladu v derby nedali kůži zadarmo a nechybělo mnoho a mohli se těšit z prvního vítězství. V první třetině hosté začali lepší kombinací a bruslením - domácí čekali, jak se utkání bude vyvíjet a hra probíhala většinou v jejich pásmu. Skóre rozsvítil Fiala v 8. minutě, když propálil po zemi Kuklu 0:1. O chvíli později domácí využili přesilovou hru a ve 13. minutě srovnal Souček, když zůstal osamocený před Saifrem. Nicméně již po vhození buly se do přečíslení dostal Šulc s Kočanem a ten bleskurychle opět poslal hosty do vedení 1:2. V 15. minutě hráli domácí přesilovku 5 na 3 a opět vyrovnali stav na 2:2 brankou Andrejse, který projel obranou jako nůž máslem. Hosté dostávali domácí pod tlak, ale nedokázali svoje šance využít, až Dvořákova střela od modré tentokrát nad vyrážečku je poslala opět do vedení 2:3. Branka Hlinecké ukolébala, a tak se Skutečští dostali opět do brankové příležitosti, kdy se Musil v plné rychlosti proháčkoval až před branku a střelou zápěstím vyrovnal na 3:3. Do druhé třetiny nastoupil místo Saifra Gregor a hned musel řešit spoustu situací před svojí svatyní, protože domácí se snažili útočnou hrou a důrazným napadáním o zvrat v utkání. Nejnebezpěčnější akcí byl samostatný nájezd Musila ve 30. minutě, kterého Gregor skvěle vychytal a střelu pod horní tyčku lapačkou vytěsnil nad. Hlinečtí začali být nervózní z neproměňování šancí, naopak jejich soupeř mohl být na Kuklu pyšný. Navíc se Skutči podařilo Hladíkem ve 37. minutě přečíslit obranu Hlineckých, když jeli tři hráči na dva a otočit vývoj utkání na svou stranu 4:3. Do závěrečné třetiny musel trenér Topol korigovat sestavu a do hry nastoupil Michal Sláma. Hlinecké šokovala branka Skutče již v čase 40:12, když špatná rozehrávka z rohu hřiště skončila na holi Vlasáka a domácí vedli o dvě branky 5:3!! Hosté byli pod dekou a za řečnění s rozhodčím byli postupně vyloučení Štěpánek a Martin Sláma. Z utkání se stával nepřehledný souboj v oslabeních a přesilovkách. Hosté však na poslední chvíli zabojovali, ve 45. minutě zpoza branky Šulc našel volného Kočana a ten snížil na 5:4. Pak Hlinečtí museli přežít několikanásobné oslabení, ale v 51. minutě vyrovnal dorážkou na 5:5 Michal Sláma po střele Fialy. V 58. a 59. minutě poslal rozhodčí Skutečské do oslabení, ale hosté tuto výhodu nevyužili. Utkání tedy dospělo do prodloužení, které rozhodl v 62. minutě Tomáš Ptáček, když v pásmu po střele Činčery dostal puk na hůl a přes dva hráče skvěle protlačil puk za Kuklova záda 5:6. Hlinsko bylo hokejovější, ale domácí bojovali a jejich gólman byl nejsilnější devizou v jejich týmu.

HC Litomyšl – HC Chrudim B 4:6 (0:1, 2:2, 2:3). Branky: 6. Langr (Kolín), 29. Kolín (Schweinfurter, Šindler), 33. Vágner (Bartoníček), 42. Kišš (Bukač), 45. Novák (Kišš, Fousek), 49. Novák (Kišš, Fousek). Sestava: Ament – Z. Formánek, Šindler, Novotný, Bukač, Vágner, Šlemenda – Kolín, Schweinfurter, Langr – Fousek, Novák, Kišš – R. Formánek, Dvořák, Bartoníček a Bakrlík. Na 500 diváků vidělo už první gól v síti domácího brankáře Pavlíčka na začátku šesté minuty. Ve druhém dějství sice Fikejz vyrovnal, ale Litomyšl se dlouho z tohoto úspěchu netěšila. Poté Kolín rozesmutněl domácí tým i diváky, na což Litomyšl ještě stačila odpovědět druhým vyrovnáním. A tak se skóre „tahalo“ stále ve prospěch hostů, kteří utekli až na 3:6. Poté odjel z domácí branky Pavlíček, kterého nahradil Holomek. V 55. minutě domácí kapitán Šedivý snížil na 4:6, Litomyšl si v 58. minutě vzala oddechový čas, ale s brankovým stavem už nic neudělala. Petr Řezníček, trenér: „Soupeře jsme zaskočili, kluci mákli, od samého začátku jsme měli více ze hry. Byl to z naší strany úplně jiný hokej, než jaký jsme předvedli v páteční předehrávce s Moravskou Třebovu.“

HC Chrudim B – HC Slovan Moravská Třebová 3:5 (1:0, 1:2, 1:3). Branky: Schweinfurter, Závodník, Bartoníček – Syrůček 2, Řehulka, Koláček, Muselík. Rozhodčí: Čáka – Barek, Najman. Vyloučení: 9:6 + Koláček (MT) 10 OT. Využití: 2:2. Diváci: 30!
Domácí od 27. minuty pod dojmem dvoubrankového náskoku přestali hrát, naopak jejich nedisciplinovanost, kdy je rozhodčí Čáka poslal dvakrát do tří, vždy inkasovali, což bylo v tomto utkání rozhodující. Za stavu 3:4 si vzali Chrudimští oddechový čas, začali hrát bez brankáře Dundáčka a v power play inkasovali z hole Muselíka do prázdné branky pátý gól. Před ostudnou návštěvou měli výhodu hosté, které přijelo povzbudit několik bubeníků s trumpetistou.

Středeční zápasy 6. kola:
Chrudim B – M. Třebová předehráno, Hlinsko – Světlá, Choceň – Skuteč, Litomyšl – Chotěboř (vše od 18.30 hodin).
JAROMÍR DOLEŽAL