Postaral se o to zejména tým Spartaku Polička, který nejprve v pátek porazil v předehrávce Chrudim na nájezdy a v sobotu si poradil i se Skutčí. Hlinsko mělo svůj zápas s Chocní (7:3) předehrán.

Chrudim – Lanškroun 6:1 (3:0, 1:1, 2:0).
Branky vítězů: Kohoutek 2. Tomášek, Haltuch, Havel, Karásek. Domácí vlétli do utkání s velkou vervou, brzy si vytvořili tříbrankový náskok a přes drobné polevení ve druhé třetině si snadno dokráčeli pro tři body. Sestava Chrudimi: Chalupa – Pecina, Jirout, Tichý, Machač, Novák, Pilař, Zeman – Sliacký, Polák, Havel - Karásek, Haltuch, Šídlo – Koreček, Kohoutek, Tomášek – Hájek, Štědrý, Štěpánek.

Polička – Skuteč 5:3 (2:1, 1:2, 2:0).
Branky hostů: Pešek 2, Talácko. Skutečští zajížděli k utkání pouze s jediným klasickým bekem a zřejmě proto byli v první třetině domácí lepší, hosté dopláceli na nezkušenost přeškolených útočníků a neproměňování šancí. Po přestávce se jejich hra zlepšila, chvílemi dokonce soupeře přehrávali a zaslouženě vyrovnali na 3:3. Bohužel hned v úvodu posledního dějství udělali dvě hrubky, které Polička potrestala, a bylo rozhodnuto. Sestava Skutče: Hladíková – Kunhart, Mička, Brázda, Talácko – Pešek, Blaha, Zelinka – Janoušková, Kopečný, Černý – Žádný, Stehlík.

Předehrávka 12. kola: Polička – Chrudim 4:3 po SN (0:1, 3:0, 0:2 – 0:0).
Branky hostů: Karásek, Havel, Tomášek. Chrudimští nasázeli v úvodním vzájemném střetnutí soupeři deset branek a s tímto vědomím zřejmě do odvety nastoupili. Po odfláknutých dvou třetinách v té třetí zabrali, výraznou převahu ale zúročili pouze ve vyrovnání. Minutu před koncem přitom Tomášek ještě z brejku nastřelil tyč. O vítězi nerozhodlo ani pětiminutové prodloužení a štěstěna se od hostů odvrátila i v nájezdech, když dvakrát znovu orazítkovali brankovou konstrukci (Kohoutek, Karásek). O výhře Poličky tak rozhodl nájezd Tobiáše.

V tabulce došlo k celkem velkým změnám. Po polovině základní části je v čele stále Chrudim (25 bodů) se sedmibodovým náskokem na druhou Chotěboř, má však o zápas navíc. Na třetí místo se vyhoupla Polička (17 bodů), která je před čtvrtým Hlinskem jen díky lepšímu skóre. Skuteč je s patnácti body za pátou Chocní šestá. Jelikož do play off postupují první čtyři celky, bude z našeho pohledu hodně zajímavý sobotní duel Skuteč – Hlinsko (od 15,30).

Radek Pecina