Oba favorité hokejové krajské ligy dorostu zvládli bez problémů své semifinálové série a v nejkratším možném termínu postoupili do očekávaného finále. O titul přeborníka Pardubického kraje tedy bude bojovat Chrudim s Chotěboří, na Hlinsko čeká souboj o třetí místo s Moravskou Třebovou.

Moravská Třebová – Chrudim 1:4 (0:1, 0:3, 1:0).

Branky vítězů: Bečev a Haltuch 2.

Hosté šli od samého počátku za svým cílem ukončit sérii již na ledě soupeře a v 11. minutě se (dokonce v oslabení) dostali zásluhou dobře napadajícího Bečeva do vedení. Domácí se sice snažili, ale nějakou vážnější příležitost si nevytvořili a když v polovině zápasu zvýšil opět Bečev na 0:2, bylo prakticky po zápase. Zlomené Moravské Třebové přidal ještě do konce druhé třetiny další dvě branky Haltuch a hosté mohli skoro začít slavit. Domácím se povedl alespoň jeden dílčí úspěch, 34 vteřin před koncem pokazili brankáři Chalupovi čisté konto. Led ale patřil radující se Chrudimi.

Sestava vítězů: Chalupa - Pecina, Vršanský, Burkoň, Tichý, Švarc, Mach, Machač - Karásek, Sliacký, Havel - Štěpánek, Haltuch, Bečev - Tomášek, Kohoutek, Koreček.

První zápas 0:1. Konečný stav série: 0:2.

Hlinsko – Chotěboř 0:9 (0:3, 0:4, 0:2).

Šlo o jednoznačnou záležitost hostí. Oproti prvnímu utkání Chotěbořští domácí mladíky jasně přehráli a nedali jim sebemenší šanci, dokonce je nenechali vstřelit ani čestný gól. Jediným úspěchem Hlinska tak nakonec bylo, že neinkasovali potupnou desítku.

Sestava Hlinska: Picek (45. Novotný) – Zavřel, Vondráček, Matějíček, Kučera – Zdražil, Pánek, Petrů – Vamberský, Navrátil, Voda – Teplý.
První zápas 1:4. Konečný stav série: 0:2.

Finále i zápas o třetí místo startují v sobotu 26. února na kluzištích v Chrudimi, resp. Moravské Třebové.

Skupina o 5. - 10. místo: Polička - Skuteč 4:3 (2:0, 0:2, 2:1), Litomyšl – Lanškroun 4:3 PP, Světlá – Choceň 2:5.

RADEK PECINA