Ta letos prokazuje zlepšenou formu oproti minulé sezoně a byla proti poslednímu týmu tabulky jasným favoritem. Papírové předpoklady nakonec potvrdila, i když své vítězství 5:3 pečetila až při neúspěšné power play domácího celku. A jak to viděli muži ze střídaček?

Chrudimský trenér Pavel Rohlík: “Utekl nám začátek, ve kterém jsme chtěli být aktivní, ale dostali jsme snad z pěti střel tři branky. Proto jsem vyměnil gólmana, kterému dnes zápas nesedl. Dal jsem tam šestnáctiletého dorostence Marek Langhamera, který zachytal famózně a je vidět, že je to velký talent. Jihlava byla suverénně zatím naším nejkvalitnějším soupeřem jak hrou, tak nasazením, bojovností a silou, kterou v sobě má. Přesto jsme tomuto protivníkovi dokázali vzdorovat, zase jsme byli blízko nějakému bodu či úspěchu, ale bohužel jsme pak inkasovali v power play. Soupeř si vítězství zasloužil, protože byl opravdu kvalitní.“

Asistent trenéra Dukly Jihlava Patrik Augusta: “Každé utkání, které jsme hráli, bylo těžké a i dnes byli Chrudimští kvalitním soupeřem. Dali nám dvě branky při přesilové hře. Tam bylo vidět, že přece jenom nějaké zkušené hráče mají a umějí tuto herní situaci sehrát. Třetí branka padla po individuální chybě, kdy jsme nechali před brankou volného hráče. Myslím si, že to byl pěkný zápas, který měl tempo nahoru dolů, a určitě jsme po něm mohli být spokojenější. Zápas rozhodly rychlé branky na začátku, kdy jsme se dostali brzy do vedení, a soupeř musel dotahovat. Vždy se nám podařilo znovu přidat ještě další gól, což nám nakonec zajistilo cenné tři body.“

Po sérii zápasů se čtyřmi největšími favority soutěže, v nichž Chrudimští sice naznačili herní zlepšení, ale vytěžili jenom dva body, je nyní čekají dvě utkání se svými sousedy na dně tabulky a v nich by se měli pokusit o co největší bodový zisk.

V sobotu zajíždějí svěřenci trenéra Rohlíka do Benátek nad Jizerou a ve středu přivítají celek Písku.

Po těchto duelech se reálněji uvidí, jestli mohou pomýšlet na vyšší příčky tabulky, než je současné její nelichotivé dno.