Tato věková kategorie pokračuje již posledním dějstvím v letošním roce ve středu 28. 12. osmnáctým kolem: Chrudim - Světlá (od 19.30), M. Třebová - Hlinsko a Choceň - Chotěboř. Utkání Skuteč - Litomyšl se předehrává již 26. 12. od 19.30 hodin.

Hlinsko - Polička 2:11 (1:3, 1:3, 0:5).

Branky: Vašek, Navrátil. Utkání, ve kterém se čekalo, že by domácí mohli rozmnožit tak skromné bodové konto. Bohužel se tak nestalo, protože u Hlineckých je stále stejný scénář. Neproměňují vyložené šance a naopak inkasují laciné góly po vlastních chybách. Hráči navíc zaostávali v bojovnosti a vůli po vítězství, v poslední třetině zcela rezignovali.

HC Hlinsko: Picek (Homoláč) Martin a Matěj Němcovi, Zavřel, Matějíček Vašek, Král, Makovský, Voda, Zdražil, Pánek, Kučera, Navrátil, Vamberský, Mikuláš Němec.

Dodatek z webové stránky HC Hlinsko by si měli vzít k srdci samotní hráči, byť svým mladistvým elánem nestačí na věkově starší protihráče: „Takto se v domácím prostředí o body se sousedem v tabulce nehraje.“

Světlá - Skuteč 4:8 (1:3, 2:2, 1:3).

Branky: Klusoň 3, Pospíšil 2, Talácko 2, Zelinka. V dalším utkání se Skutečští střetli s celkem, který útočí na elitní „čtyřku“ zaručující play off. V úvodu byl domácí celek lepší a již ve čtvrté minutě zaslouženě vstřelil Bencíř úvodní branku utkání. Naštěstí během dvou minut od 8. do 10. minuty třemi góly otočili vývoj zápasu a po první třetině na 1:3. Začátek prostřední části byl podobný úvodu utkání, i když tlak domácích již nebyl tak výrazný. Přesto Světlá snížila ve 23. minutě na 2:3. Efektivita v zakončení a horší den domácích gólmanů naštěstí výrazně ovlivnily další průběh. Po gólech Klusoně ve 29. a Zelinky ve 38. minutě zvýšila Skuteč na rozdíl tří branek- 2:5. Bohužel ve 40. domácí stačili zkorigovat na 3:5. V poslední třetině se začalo na ledě jiskřit, definitivní uklidnění zařídil v rozmezí 49. a 50. minuty dvěma góly po samostatných akcích F. Klusoň 3:7. Tečku za brankovými hody dávají kapitán domácího celku Kopecký a hostující Pospíšil 4:8. Výsledek vypadá sice jednoznačně, ale vítězství se nerodilo vůbec lehce.

HC Skuteč: Herynek - Brendl, Štursa, Klusoň, Pospíšil, Nevole - Hromádko, Kunhart, R. Talácko, Zelinka, Pešek - Blaha, V. Talácko, Sliacký.

Do úplnosti: Chotěboř - Moravská Třebová 5:2, Litomyšl - Choceň 1:4

JAROMÍR DOLEŽAL