Dynamo vedlo, když se v 17. minutě trefil Patrik Poulíček, jenže domácí ještě v úvodní části vyrovnali. „První třetina byla z naší strany ustrašená. Další dvě třetiny jsme byli lepší, akorát neproměňujeme šance, hrozně se nadřeme na gól. To nás poslední zápasy sráží. Ale to hlavní, co dnes rozhodlo, komentovat nemohu,“ řekl po utkání Richard Král, trenér Pardubic.

Byl to zase velký boj, rozhodla trefa Aleše Jergla ze 44. minuty hned po buly. „Udělali jsme chyby, které potrestali, to se nemůže stávat,“ konstatoval pardubický útočník Matej Paulovič, po jehož přihrávce padla jediná branka Dynama.

Přes pevnou hradeckou obranu se pak Pardubičtí za stavu 2:1 složitě prosazovali. „Musíme více dávat puky na bránu a rvát se tam, aby se nám tam něco odrazilo. V tom byl Hradec lepší, měl tam zaparkovaného hráče,“ uvedl Paulovič.

Ujede mu? Hradecký obránce Filip Pavlík (v černém) se takto snažil v bruslařském souboji ujet pardubickému forvardovi Michalovi Pochobradskému. Mountfield nakonec vyhrál 2:1.
FOTO: Těžká šichta pro Hradec! Rivala z Pardubic skolil Jergl

Dynamo prohrálo potřetí v řadě, počítá bodové ztráty, ale v náročném programu i další zraněné hráče. Ze zápasu odstoupil již v první třetině obránce Jan Zdráhal. Dlouho se na ledě svíjel i Marek Ďaloga, kterého zasáhl hokejkou mezi nohy hradecký Radek Smoleňák.

„Je to určitě pro kluky nálož, navíc přibývají zranění. Po utkání minimálně jeden hráč, další dva ještě nevíme. Uvidíme, jak na tom budeme v pátek,“ dodal kouč Král.

Pardubice jsou pět kol před koncem základní části stále na sedmé pozici. „Zápasy jdou rychle za sebou, nemůžeme se teď ohlížet na soupeře. Musíme šlapat na sto procent a snažit se, abychom v play off podávali dobré výkony,“ prohlásil Paulovič.