Hokejisté Hradce Králové udolali ve čtvrtém východočeském derby Pardubice 2:1. Díky této výhře porazili svého rivala už potřetí v sezoně! Vítězství vystřelil ve třetí třetině Aleš Jergl.

„Podali jsme dobrý bojovný výkon, skvěle chytal Štěpán Lukeš, který nám nesmírně pomohl. Jednoznačně rozhodla naše druhá vstřelená branka. Jsme rádi, že jsme se zase přiblížili čtyřce a určitě se o ni porveme,“ uvedl hradecký obránce Dominik Graňák.

V první třetině se hrál v Hradci hodně opatrný hokej, ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu. Zajímavý byl až závěr první periody. Po sporném vyloučení šlo do vedení Dynamo, když střelu Paluloviče tečoval za Lukeše Poulíček. Mountfield však bleskově odpověděl. Čápovo nahození se odrazilo od mantinelu k pravé tyčce, kde si na gólovou dorážku počkal Lev.

Prostřední část zápasu toho příliš nepřinesla. Oba celky se zaměřily především na defenzivní činnost. Největší šanci měl hradecký bek Richard Nedomlel, který si nabruslil do útočného pásma, ale ve stoprocentní šanci minul pardubickou branku. Dynamo následně nevyužilo přesilovou hru a do závěrečného dějství se tak šlo za vyrovnaného stavu. V tom padla jediná branka. O tu se postaral ve 44. minutě po vyhraném vhazování přesnou střelou zápěstím Aleš Jergl. Mountfield poté ustál nápor Pardubic a mohl se radovat z výhry.

„Byl to vyrovnaný zápas, rozhodla jedna střela po buly. Oni mají dobrou defenzivu a potvrdili to,“ hodnotil utkání pardubický bek Juraj Mikuš.

Hokejový rozhodčí Petr Lacina.
Sudí z dotační kauzy je zpátky v extralize

Hradec Králové - Pardubice 2:1

Fakta - branky a nahrávky: 19. Lev (Čáp), 44. Jergl (Kevin Klíma) – 17. Poulíček (Paulovič, Nakládal). Rozhodčí: Jeřábek, Šír – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 2:2, navíc Smoleňák (Hradec) 10 min. OT. Využití: 0:1. Bez diváků. Třetiny: 1:1, 0:0, 1:0.
Mountfield Hradec Králové: Š. Lukeš – Graňák, Nedomlel, F. Pavlík, Šalda, Gaspar, Čáp, Váchal – Jergl, Kevin Klíma, Perret – M. Zachar, V. Růžička, J. Sklenář – J. Veselý, Lev, Smoleňák – Kelly Klíma, Koukal, R. Pilař.
HC Dynamo Pardubice: Klouček – J. Zdráhal, Mikuš, Nakládal, Ďaloga, Hrádek, J. Kolář, Bučko – Camara, T. Zohorna, R. Kousal – Blümel, Poulíček, Paulovič – Pochobradský, O. Roman, L. Horký – Kusý, Rohlík, Zeman.

Hokejová extraliga - další úterní dohrávky: Vítkovice – Mladá Boleslav 3:2, Liberec – České Budějovice 4:2, Olomouc – Litvínov 1:2, Zlín – Třinec 2:3, Kometa Brno – Karlovy Vary 3:1.
Středeční dohrávka 10. kola: Plzeň - Liberec (16.30 hod.).