Trenéři Dynama pro třetí zápas pozměnili složení útočných formací. Místo Kousala se k Zohornovi s Camarou posunul Andrej Kosticyn. A právě tato řada se postarala o první pardubické góly v této sérii.

Pardubice přesto prohrály. "Udělali jsme chyby v oslabení, jinak od druhé třetiny klukům není co vytknout. Mělo to nasazení, ale chyběly góly, i nejvyloženější šance jsme nedali," uvedl pardubický trenér Richard Král.

Domácí opět inkasovali jako první. Již ve 3. minutě hosté předvedli kombinaci, kterou zakončil mezi kruhy volný Joona Jääskeläinen. Znovu hodně aktivní Bruslaři vedli.

Prvním úspěšným střelcem Pardubic se stal Anthony Camara. Po střele Koláře, která ještě na Růžičku neprošla, trefil v 15. minutě odražený puk právě kanadský útočník.

Zemřel bývalý hokejista František Panchártek

Hosté ovšem ještě v první třetině odpověděli. Hned v první přesilovce předvedli souhru, kterou zakončil Jakub Kotala.

Úvodní početní výhodu Pardubic rozdělila přestávka, dělovka Blümela trefila jen brankáře Růžičku. Za Dynamo vyrovnal až Andrej Kosticyn, jenž dorazil puk pod horní tyčku.

Mladá Boleslav se vrátila do vedení v polovině třetiny. A znovu již v přesilovce, když se individuálně prosadil a přesně zamířil David Šťastný. Pak navíc ještě ujel Zbořil, ale domácí tým zachránil brankář Milan Klouček.

Od druhé třetiny měli Pardubičtí střeleckou převahu, ale nevyužili ani přesilovku ve třetí třetině. Pak Dynamu vyšla souhra, ale zblízka nedokázal zakončit Roman, v nadějné pozici neprostřelil Růžičku ani Vála.

"Od druhé třetiny jsme byli lepším týmem, dostávali jsme Boleslav pod tlak a hráli převážně u nich ve třetině. Bohužel se nám nepodařilo naši převahu přetavit v nějaké góly. Opět jsme měli problém s tím, abychom překonali Růžičku," řekl trenér Král.

V 58. minutě rozehráli domácí ještě přesilovku, jenže sudí vzápětí vyloučili Camaru. Pardubičtí to ještě zkusili v pěti bez brankáře, ale puk do sítě nedostali. Výhru hostů pečetil Kotala.

Martin Marek, generální manažer basketbalového klubu BK JIP Pardubice.
Byla to příležitost posílit svou vazbu ke klubu, říká Martin Marek

"Myslím, že jsme hráli vyrovnanou partii. Dostali jsme se vždy do vedení a měli psychiku na svojí straně. Speciální formace nám hrály tak, jak si představujeme. Je to třetí krok, ale zítra půjdeme s pokorou, zdaleka není nic hotového," hodnotil Pavel Patera, kouč Mladé Boleslavi.

Čtvrtý zápas se hraje v Pardubicích v úterý od 17 hodin.

Pardubice - Mladá Boleslav 2:4

Fakta - branky a nahrávky: 15. Camara (Kolář, Kosticyn), 24. Kosticyn (Zohorna, Vála) - 3. Jääskeläinen (Claireaux, Cienciala), 19. Kotala (A. Zbořil, Šťastný), 30. Šťastný (Ševc), 60. Kotala. Rozhodčí: Pešina, Pražák – Brejcha, Zíka. Vyloučení: 6:5, navíc Camara (Pardubice) 10 min. OT. Využití: 0:3. Bez diváků. Třetiny: 1:2, 1:1, 0:1. Stav série: 0:3.
HC Dynamo Pardubice: Klouček – Nakládal, Vála, Ďaloga, Mikuš, Hrádek, Kolář, Bučko – Tybor, Roman, R. Kousal – Camara, Zohorna, Kosticyn - Blümel, Poulíček, Paulovič – Kusý, Pochobradský, Horký.
BK Mladá Boleslav: J. Růžička - Šidlík, Ševc, Pláněk, Moravec, Fillman, Bernad, Allen – J. Stránský, Bičevskis, J. Strnad - Šťastný, A. Zbořil, Kotala – Jääskeläinen, Claireaux, Cienciala – P. Kousal, Najman, Flynn..