V pondělí od 18 hodin se v Pardubicích představí Olomouc, se kterou se Dynamo potkalo na začátku února a vyhrálo 5:2. V tomto duelu byl vyloučen běloruský útočník Andrej Kosticyn, který si již odpykal třízápasový trest. A právě proti soupeři z Hané se zase může vrátit do hry.

Pro Dynamo začíná závěrečná fáze základní části, v níž se rozhodne o nasazení týmů do play off. Pardubice jsou nyní na sedmém místě.

Nové smlouvy

Během krátké reprezentační pauzy Dynamo oznámilo pokračování spolupráce s dvojicí hokejistů. O dva roky prodloužil smlouvu obránce Juraj Mikuš.

Pardubický Robert Kousal nejlepšího hráče Motoru Jana Strmeně sice z této šance nepřekonal, ale z hubeného vítězství 1:0 se nakonec radovali Východočeši.
Riziko? Hráči si musí taky něco dovolit, řekl trenér Král

Slovenský zadák je v této sezoně nejproduktivnějším bekem Dynama. Mikuš má na kontě 8 gólů a 16 asistencí.

„Jsem velmi rád, že tu budu další dva roky pokračovat. Bylo to jednoznačné rozhodnutí jak z hokejového, tak rodinného hlediska,“ řekl rodák z Trenčína.

V Dynamu bude pokračovat i odchovanec Ondřej Matýs, jenž nastupuje zároveň i v prvoligovém Vrchlabí. Jednadvacetiletý útočník podepsal novou smlouvu také na dva roky. „V našem partnerském klubu získává mnohem větší herní prostor. Věříme, že se více prosadí i v našem A-týmu,“ uvedl sportovní ředitel Dynama Dušan Salfický.

Hokejová extraliga
Program 16. kola - pondělí, 17.00: Mladá Boleslav – Plzeň (ČT sport), Hradec Králové – Zlín, Sparta Praha – Karlovy Vary, 17.30: České Budějovice – Brno, Litvínov – Liberec, Vítkovice – Třinec, 18.00: Pardubice – Olomouc.