Hráči Vítkovic, které vede bývalý pardubický trenér Miloš Holaň, mohli jít brzy do vedení, ale gól po zásahu rukavicí neplatil. Až ve 12. minutě dorážel před brankou volný Rastislav Dej.

Pardubicím se nevedlo ani v přesilovkách, jen jednou trefili brankovou konstrukci. Ve druhé třetině potom stav otočili. Přesný zásah předvedl Matěj Blümel, jenž o den dříve vstřelil svou první branku za národní tým.

Ve 29. minutě pak skóroval Robert Kousal, jenž si vyjel do střelecké pozice a otočil na 2:1, jenže hosté ještě ve druhé třetině vyrovnali.

Šlágr hokejové Chance ligy Kladno - Jihlava okořenil návrat Jaromíra Jágra na led.
Jágr mluvil i o Pardubicích: Teď na to rozhodně nemám

Klíčové pak bylo vyloučení vítkovického Werbika. Na čtyři minuty! První část přesilovky využil po přihrávce Poulíčka Vladimír Svačina. Hosté pokračovali ve čtyřech a opět inkasovali. Obránce Mikuš našel Anthonyho Camaru, jenž z první prostřelil brankáře Svobodu. Obě přesilovkové trefy dělilo jen 40 vteřin.

Za hosty druhou trefou snížil Mallet, ale Pardubičtí těsné vedení už nepustili. Hned v úterý nastoupí Dynamo k dalšímu domácímu utkání proti Plzni.

„První třetina nebyla úplně optimální, chyběl nám větší pohyb při založení útoku. Dostali jsme taky gól, ale od druhé třetiny se to zlepšilo. Otočili jsme na 2:1, mohli jsme vedení navýšit, ale vyrovnání Vítkovic nás trochu srazilo. Pak jsme se zvedli ve třetí třetině, když jsme využili dvě přesilovky, to bylo asi rozhodující,“ uvedl pardubický trenér Richard Král.

Hosté i podruhé v sezoně s Dynamem prohráli. „Začátek se nám velice povedl, škoda, že jsme vytěžili jen jeden gól. Ve druhé třetině jsme naopak propadli ve všem, v poslední třetině nás zase potopila nedisciplinovanost hráčů, bylo to o dva góly. Závěr jsme měli zase dobrý, dali jsme kontaktní branku, hráli bez brankáře, ale za druhou třetinu jsme si vyrovnat nezasloužili,“ řekl Miloš Holaň, kouč Vítkovic.

Utkání 24. kola hokejové extraligy: HC Vítkovice Ridera - HC Dynamo Pardubice, 4. prosince 2020 v Ostravě. Matěj Paulovič z Pardubic.
Dynamo ukazuje plusy. A přidávají se i vítězství

Pardubice - Vítkovice 4:3

Fakta - branky a nahrávky: 25. Blümel (Poulíček, Nakládal), 29. Kousal (Mikuš, Camara), 47. Svačina (Poulíček, Nakládal), 48. Camara (Mikuš, Kousal) – 12. Dej (M. Kalus, Hruška), 36. Mallet (Fridrich), 57. Mallet (Schleiss, Gewiese). Rozhodčí: Hradil, Pražák – Brejcha, Gerát. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. Třetiny: 0:1, 2:1, 2:1.
HC Dynamo Pardubice: Kantor – Nakládal, Kolář, Zdráhal, Mikuš, Holland, Ďaloga, Vála – Blümel, Poulíček, Svačina – Mandát, Kousal, Camara – Rohlík, Anděl, Kusý – Matýs, Claireaux, Paulovič.
HC Vítkovice Ridera: M. Svoboda – R. Polák, Trška, Gewiese, Kovář, Štencel, Koch, R. Černý – Lakatoš, Hruška, L. Krenželok – M. Kalus, Marosz, Dej – Schleiss, Werbik, Mallet – Fridrich, J. Mikyska, Dočekal.