Tentokrát dobrý začátek. Poprvé v sezoně vedli pardubičtí hokejisté po úvodní třetině o dva góly. Nejprve sice přečkali přečíslení hostů, po kterém ještě situaci kontroloval videorozhodčí. V 5. minutě už Dynamo vedlo, když na brankovišti dobře pracoval Matěj Paulovič.

Hosté v první třetině hráli dvě přesilové hry, ale Raška pouze trefil tyčku. Naopak udeřil v oslabení Anthony Camara a zvýšil pardubické vedení na 2:0.

Za dalších dvacet minut už bylo ovšem zase vše jinak, Jihočeši totiž vyrovnali. Ve 30. minutě se přesně trefil Pavel Pýcha, potom v přesilovce dorážel David Gilbert po akci Michnáče.

Vzápětí ujel do brejku domácí Kusý, ale Čiliaka nepřekonal. V protiútoku hned zahrozili i hráči Motoru, jenže Karabáček trefil jen brankáře Vladaře, jenž podruhé nastoupil za Pardubice.

Rozhodlo až prodloužení, v němž Dynamo zachránil Vladař, jenž zasáhl proti dorážce Nováka. Po výměně puku s Kusým potom rozhodl zblízka Blümel.

„Jsme rádi za dva body, ale výkon nebyl optimální. Asi nejhorší výkon za tu dobu, co jsme u týmu. Budějovice měly větší pohyb, víc si věřily na kotouči. Velice dobrý výkon podal v brance Dan Vladař. Musíme se zlepšit, s tímto výkonem bychom příště asi těžko bodovali,“ řekl pardubický trenér Richard Král.

Pouze bod si odvezli Jihočeši. „Zasloužený bod, ale chtěli jsme získat i ten druhý. Byl to asi pátý zápas s prodloužením, neuhráli jsme ani jeden. Jsme zklamaní, na druhou stranu kluci zápas nezabalili, v určitých chvílích jsme byli lepší. Jsem jen smutný, že jsme nedokázali dát rozdílový gól,“ uvedl Václav Prospal, trenér Motoru.

Pardubice - České Budějovice 3:2 v prodl.

Fakta - branky a nahrávky: 5. Paulovič (Mikuš, Blümel), 20. Camara, 63. Blümel (Kusý) – 30. Pýcha (M. Novák, Gilbert), 34. Gilbert (Michnáč, Pýcha). Rozhodčí: Hradil, Veselý – Gebauer, Špringl. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Bez diváků. Třetiny: 2:0, 0:2, 0:0 – 1:0.
HC Dynamo Pardubice: Vladař – Nakládal, Kolář, Hrádek, Mikuš, Zdráhal, Ďaloga – Tybor, Poulíček, Svačina – Claireaux, Mandát, Camara – Paulovič, Anděl, Blümel – Zeman, Rohlík, Kusý – Machala.
Madeta Motor České Budějovice: Čiliak – Plášil, Vydarený, Slováček, Pýcha, Allen, Lytvynov, Pavel – Beránek, Venkrbec, Christov – Z. Doležal, R. Přikryl, Karabáček – L. Bednář, Raška, Michnáč – D. Voženílek, Gilbert, M. Novák.

Výsledky a pořadí

23. kolo: Třinec – Sparta 4:2, Zlín – Vítkovice 2:1, Litvínov – Ml. Boleslav 2:4, Olomouc – Karlovy Vary 1:3, Liberec – Plzeň 3:6, Hradec Králové – Kometa 6:2, Pardubice – České Budějovice 3:2 po prodl.