Třetí vzájemný zápas v sezoně, první výhra Dynama. Hradec na začátku duelu rychle vedl, domácí tým potom musel ve třetí třetině stav otáčet. Už v 6. minutě hosté vedli o dva góly. Nejprve se puk odrazil k Lukáši Cingelovi, jenž zblízka jednoduše skóroval. Hosté pak hráli první přesilovku, kterou využili po šesti vteřinách. Střela Vladimíra Růžičky od modré čáry propadla až za Barulina, který nastoupil v brance Dynama.

Dynamo snížilo také v početní výhodě. Obránce Mikuš předal puk na Andreje Kosticyna, jehož dělovka skončila za Mazancem. Běloruský útočník vstřelil svůj první gól za Pardubice.

Pardubičtí srovnali v 18. minutě, ale až po přestávce. Kvůli opravě plexiskla u trestné lavice skončila úvodní část předčasně. Po pauze ovšem domácí hned skórovali, když se před brankou prosadil Tomáš Zohorna.

V bojovném zápase pak šel do vedení znovu Hradec. Hostům vyšla akce ve 28. minutě, kterou zakončil obránce Blain.

Jenže Dynamo ve třetí třetině stav otočilo. Nejprve se trefil Marek Ďaloga a v 59. minutě v přesilové hře rozhodl Camara.

Hokejová extraliga: HC Dynamo Pardubice - HC Olomouc.
Barulin o svých dojmech z Pardubic i extraligy: Cíl? Voják se má stát generálem

„Jsme spokojeni, tři body jsou z tohoto zápasu skvělé. Bylo to klasické derby, kterému nechybělo hodně osobních soubojů. Nám trochu utekl začátek, ale dokázali jsme se do zápasu vrátit. Kluci makali, skvěle nám zahrála první lajna, nakonec se k nám štěstí přiklonilo,“ řekl pardubický trenér Richard Král.

Hradec v závěru utkání ztratil. „Myslím, že jsme si nějaký bod zasloužili. Odehráli jsme velice dobré utkání při hře pět na pět. Dělali jsme soupeři problémy napadáním, což jsme chtěli. Bohužel rozhodly speciální týmy v přesilovce, soupeř dvě proměnil. Nemůžeme si dovolit faul ke konci zápasu,“ uvedl David Kočí, asistent trenéra Mountfieldu.

Pardubice - Hradec Králové 4:3

Fakta - branky a nahrávky: 12. Kosticyn (Mikuš, Kousal), 18. Zohorna (Mikuš), 43. Ďaloga (Roman, Kosticyn), 59. Camara (Zohorna, Kousal) – 5. Cingel (Lev, Šalda), 6. Růžička (Koukal), 28. Blain (Klíma, Smoleňák). Rozhodčí: Jeřábek, Obadal – Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 3:4, navíc Zeman (Pardubice) 10 min. OT. Využití: 2:1. Bez diváků. Třetiny: 2:2, 0:1, 2:0.
HC Dynamo Pardubice: Barulin – Zdráhal, Mikuš, Nakládal, Kolář, Bučko, Ďaloga, Hrádek – Camara, Zohorna, Kousal – Blümel, Poulíček, Paulovič – Tybor, Roman, Kosticyn – Kusý, Zeman, Horký.
Mountfield HK: Mazanec – Blain, Graňák, Šalda, F. Pavlík, Čáp, Gaspar, Váchal – Jergl, Koukal, Perret – Zachar, V. Růžička, Sklenář – Smoleňák, Cingel, Lev – Poppel, Kevin Klíma, Pilař.

Hokejová extraliga - další výsledky 44. kola: Olomouc – Litvínov 4:3, Třinec – Plzeň 3:2, Zlín – Mladá Boleslav 3:2, Karlovy Vary – Brno 5:4 sn, Liberec – Sparta Praha 2:5, Vítkovice – České Budějovice 5:3.