Po předchozí prohře v Litvínově trenéři Pardubic přeorganizovali složení ve třech útočných formacích, v brance nastoupil Pavel Kantor.

Do vedení Východočechy dostal Jan Mandát, který přesnou střelou překonal Horáka. V přesilovce, kterou mohlo zrušit vyloučení, poté domácí kapitán Václav Skuhravý avizovaný faul na svou osobu zrušil.

Na branku domácího Černocha pak odpověděl Marek Ďaloga. Dvakrát. Nejprve po skvělé přihrávce Kousala trefil z velkého úhlu odkrytou část branky. A po přestávce se po další akci trefil k tyčce domácí klece.

Domácí se stále drželi v kontaktu a snížili. Vzápětí se prosadil přes protihráče Anthony Camara, jenže Energie přesto vyrovnala. Brankáře Kantora překvapil zpoza branky Vondráček, potom navíc v přesilovce dorážel Mikúš.

Pardubičtí hráli v poslední třetině třikrát v oslabení, ale nakonec ve vlastní přesilovce rozhodli. V 58. minutě se po přihrávce Blümela trefil Ondřej Roman.

„Odehráli jsme velmi dobrý zápas, první dvě třetiny jsme byli lepším týmem. V poslední části nás dostala pod tlak tři vyloučení. Energie má dobré přesilovky, dostali jsme gól po odrazu od plexiskla, jinak jsme to ustáli. Nakonec se k nám přiklonilo štěstí a rozhodli jsme pátým gólem,“ řekl pardubický trenér Richard Král.

Karlovy Vary - Pardubice 4:5

Fakta - branky a nahrávky: 8. Černoch (Kohout, Koblasa), 35. T. Mikúš (O. Beránek), 44. Vondráček (M. Rohan), 51. T. Mikúš (Pulpán, Zábranský) – 6. Mandát (Kousal, Nakládal), 17. Ďaloga (Kousal, Vála), 25. Ďaloga (Poulíček, Blümel), 36. Camara (Roman), 58. Roman (Blümel). Rozhodčí: Hejduk, Pražák – Brejcha, Kajínek. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:2. Bez diváků. Třetiny: 1:2, 1:2, 2:1.
HC Energie Karlovy Vary: Horák – M. Rohan, Šenkeřík, Graňák, Weinhold, Pulpán, Zábranský, D. Mikyska – T. Rachůnek, D. Kaše, Flek – Lauko, T. Mikúš, O. Beránek – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Skuhravý, Vondráček.
HC Dynamo Pardubice: Kantor – Nakládal, Ďaloga, Holland, Mikuš, Hrádek, Kolář, Vála – Kusý, Poulíček, Mandát – Camara, Roman, Anděl – Blümel, Kousal, Paulovič – Koffer, Rohlík, Pochobradský.

Hokejová extraliga - dohrávané 12. kolo: Plzeň – Hradec Králové 1:4, Karlovy Vary – Pardubice 4:5, Zlín – Liberec 4:3 sn, České Budějovice – Litvínov 4:3, Mladá Boleslav – Třinec 3:2, Vítkovice – Olomouc 1:2, Kometa Brno – Sparta Praha 4:3 pp.