Do sestavy Pardubic se vrátil útočník Robert Kousal, jenž začal ve třetí formaci vedle Tybora a Blümela. Hosté se dostali do vedení v 6. minutě, když na konci přesilovky Paulovič trefil tyčku, ale puk ještě stihl dorazit Mandát. A to ještě před posunutím brankové konstrukce, což potvrdil videorozhodčí.

Za dalších pět minut přidal Matěj Bümel druhý zásah, když přesnou střelou zakončil pardubickou kombinaci. Vzápětí se již radoval i Camara, ale sudí gól neuznali, protože Claireaux předtím posouval puk rukou.

Fotbalová FORTUNA:LIGA: FK Pardubice - SK Sigma Olomouc.
Pardubice v Ďolíčku proti Bohemce? Hrát se bude, ale až v sobotu

Místo třígólového vedení Dynama tak ještě v první třetině Vítkovice snížily na 1:2, když v přesilovce Jan Hruška překonal Kantora, jenž tentokrát dostal v brance přednost před Vladařem.

Ve druhé třetině nevyužil únik vítkovický Schleiss, krátce po něm pak skóroval podruhé v utkání Mandát.

Klidnější závěr ještě Pardubicím zajistil Matěj Paulovič, jenž využil nabídku od Ďalogy a zvýšil na 4:1. Další brejky hosté do gólového konce nedotáhli, za Svobodou zazvonila i tyčka.

V 58. minutě pak ještě v přesilovce mířil přesně Mandát a zkompletoval hattrick. Byly to jeho první góly v této extraligové sezoně.

Další zápas Pardubice - Karlovy Vary se hraje v neděli 6. prosince od 17 hodin.

Kooperativa NBL: BK JIP Pardubice - NH Ostrava.
Scalabroni: Chvíli nám trvalo, než jsme se do toho společně dostali

Vítkovice - Pardubice 1:5

Fakta - branky a nahrávky: 16. Hruška (Marosz, Schleiss) – 6. Mandát (Paulovič, Mikuš), 10. Blümel (Tybor, Zdráhal), 35. Mandát (Nakládal), 47. Paulovič (Ďaloga, Blümel), 58. Mandát (Camara, Mikuš). Rozhodčí: Jeřábek, Obadal – Votrubec, Kajínek. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:2. Bez diváků. Třetiny: 1:2, 0:1, 0:2.
HC Vítkovice Ridera: M. Svoboda – Štencel, R. Polák, L. Kovář, Polášek, Trška, R. Černý – Ryšavý, Hruška, Lakatoš – Schleiss, Marosz, Šišovský – Lednický, Werbik, Mallet – Dočekal, Dej, Bernovský – J. Mikyska.
HC Dynamo Pardubice: Kantor – Nakládal, Kolář, Hrádek, Mikuš, Zdráhal, Ďaloga, Holland – Mandát, Poulíček, Svačina – Claireaux, Paulovič, Camara – Tybor, Kousal, Blümel – Zeman, Rohlík, Kusý.