Přesilovky znovu rozhodovaly. Hráči Dynama skórovali ve 13. minutě během početní výhody, jenže radost po souhře, kterou zakončil Anthony Camara, byla předčasná. Domácí využili trenérské výzvy a sudí rozhodli, že gól neplatí kvůli tomu, že Kosticyn hrál vysokou holí.

Čas se vrátil, Boleslav vedla 1:0. O dvě minuty dříve totiž Středočechy do vedení poslal Jakub Kotala, který byl dříve u puku a povedenou kličkou překonal brankáře Kloučka.

Hosté provedli oproti prvnímu duelu změny v sestavě, poprvé do série zasáhli útočníci Radoslav Tybor a Denis Kusý. V obraně chyběl Marek Ďaloga, kterého nahradil v roli sedmého beka Tomáš Jelínek.

Velkou šanci na vyrovnání měli Pardubičtí v závěru druhé třetiny, kdy hráli 71 vteřin přesilovku pět na tři. Dynamu to nevyšlo, navíc pak ještě inkasovalo. V početní výhodě udeřil na druhé straně útočník David Šťastný a zvýšil na 2:0.

Na začátku třetího dějství si potom puk zachytil David Cienciala a prostřelil Kloučka. Domácí následně využili další dvě přesilovky a vyhráli 5:0.

Hlavní aktéři - boleslavský halv Tomáš Malinský zařídil penaltu a pardubický obránce Tomáš Čelůstku vstřelil gól.
Útok střídal útok. Otevřený duel uzavřela remíza

Série bude pokračovat v pondělí. Středočeši do Pardubic pojedou s vedením 2:0 na zápasy.

Mladá Boleslav - Pardubice 5:0

Fakta - branky a nahrávky: 11. Kotala (A. Zbořil), 40. Šťastný (Pláněk), 43. Cienciala (Claireaux), 50. Kotala (Jääskeläinen, Ševc), 53. Claireaux (Strnad). Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 5:8. Využití: 3:0. Bez diváků. Třetiny: 1:0, 1:0, 3:0. Stav série: 2:0.
BK Mladá Boleslav: J. Růžička – Ševc, Šidlík, Moravec, Pláněk, Bernad, Fillman, Allen – Kotala, A. Zbořil, Šťastný – Cienciala, Claireaux, Jääskeläinen – Flynn, Najman, P. Kousal – J. Strnad, Bičevskis, J. Stránský.
HC Dynamo Pardubice: Klouček – Bučko, Mikuš, Nakládal, Vála, Hrádek, Kolář, Jelínek – Camara, Zohorna, R. Kousal – Blümel, Poulíček, Paulovič – Tybor, Roman, Horký – Kosticyn, Pochobradský, Kusý.