Další průběh zprovozňování „zimáku“ nám přiblížil ředitel sportovních areálů města Chrudim s. r. o Luděk Marousek: „V úterý 16. srpna se vápnilo, ve středu lajnovalo a v podstatě během pátku a soboty (19. – 20. 8.) bude led připraven k zahájení provozu.“

Naplno se rozběhne provoz zimního stadionu v pondělí 22. srpna. Na led jako první vyjedou v 8 hodin dorostenci místního HC, kteří začínají s týdenním blokem soustředění. Na ně naváží v 9.15 junioři, v 10.30 mladší a starší žáci a v odpoledních hodinách se zde vystřídají od 16.30 dorostenci a od 17.45 junioři. Ve středu v 19 hodin si poprvé vyzkoušejí led i muži HC Chrudim , kteří zde absolvují soustředění do pátku 26. srpna.

„Již od prvních dnů provozu ZS počítáme s pronájmy a samozřejmě dostane příležitost i veřejnost. Kdo má zájem o zajištění ledové plochy, nechť se hlásí na telefonu 603 892 855, což je přímé spojení na mě,“ doplňuje tyto informace Luděk Marousek.

Zároveň upozorňujeme účastníky meziokresního hokejového přeboru (jehož mužstva ve velké míře využívají chrudimskou ledovou plochu), že předsezonní schůzka se zástupci klubů se uskuteční ve čtvrtek 1. září od 17 hodin v restauraci zdejšího zimního stadionu.

(dom)