Za Sportovní unii Chrudimska se jednání zúčastnili Vojtěch Čižinský a Jaroslava Karlíková, za OSLH předseda Bohuslav Souček, dále autor těchto řádků a František Malivánek. Komisi rozhodčích zastupoval Petr Rulíček. Ze šestnácti účastníků nebyli přítomni zástupci Jezbořic, Amat Pardubice, Rosic a ZH Pardubice B.

K hodnocení uplynulé sezony hovořil jako již tradičně tiskový mluvčí OSLH J. Doležal, který m. j. připomenul umístění mužstev v první části soutěže, kdy se hrálo ve dvou skupinách, po nichž lépe umístivší se družstva bojovala ve skupině „O titul", zbylá pak „O pořadí". Toto jsou známá fakta, která byla průběžně zveřejňována jak v Chrudimském deníku, tak na webové stránce OSLH Chrudim. Rovněž se zmínil o problematice nástupů k utkáním na chrudimském zimním stadionu. Každý si v tomto případě musí uvědomit, že pronájem na utkání jsou dvě hodiny. Přijdou-li na řadu samostatné nájezdy, pak je ohrožen stanovený termín (otázkou je zda trestat finančně či jinak provinivší se tým postihnout).

První, Torpedo Pardubice, získalo pohár pro vítěze, který převzal vedoucí mužstva Petr Janda Druhá příčka patřila Hlinsku B, jehož rovněž hrající vedoucí mužstva a zároveň i rozhodčí Jan Ježek obdržel pohár jak za umístění, tak i pohár Přeborníka okresu Chrudim. Pro pohár za třetí místo si přišel nový zástupce Sokola Česká Bělá Zdeněk Vlach, který tak střídá na postu vedoucího mužstva Jiřího Jakeše.

V diskusi se hovořilo předběžně k systému příštího soutěžního ročníku. Po půlročním klání (6. října 2012 až 10. března 2013) tak hokejisté na této amatérské úrovni dali „klid zbraním", aby opět po dalším půlroku vstoupili do další sezony soutěže, která je velice populární.

JAROMÍR DOLEŽAL